Advertenties


-menu

Toon bijdragen

Deze sectie stelt je in staat om alle bijdragen van dit lid te bekijken. Je kunt alleen de bijdragen zien waar je op dit moment toegang toe hebt.

Toon bijdragen-menu

Berichten - A110

#1
Vermoedelijk zijn er draden in de doorvoer gebroken, komt veel voor.
Haal de rubberen thule maar eens los tussen achterklep en dak bij de achterklepschanieren.
#2
Ik ben het met mark29 helemaal eens.

Ik moet wel zeggen dat de eerste serie crossclimate toch minder cupte of herrie maakten. Serie 2 doet dit inderdaad enorm.
Heb ze ook gehad onder mijn Megane en ik vond ze prima. Onder mijn Clio zitten de standaard Continental zomerbanden en deze bevallen mij uitstekend. Ondanks dat ik vroeger juist tegen Continental was. Vond ze enorm herrie maken maar dat is helemaal verleden tijd.
Onder mijn Captur heb ik Continental 4 seizoensbanden zitten maar ook die maken een leven, rijden verder wel prima maar als ze versleten zijn gaan er gewoon weer goed merk zomerbanden onder.
#3
Ik denk dat het eraan ligt wat voor type Renault het is. Ik was van een Megane IV uitgegaan. Die hebben bij mij weten inderdaad altijd een "natte" koppeling.

Maar het zou dus ook nog een Clio GT kunnen zijn die hebben wel een "droge" koppeling.

De natte koppelingen kunnen gespoeld worden.
De droge koppelingen niet. Eigenlijk is vervangen hiervan de enigste oplossing voor problemen. Door stof van de koppelingsplaten gaat alles wat vaster zitten. Dit stof gaat vooral tussen de druklagers zitten waardoor deze niet meer goed los komen. Blijven wat hangen op hun bussen.
Het is een enorm werk en zo'n set is ook zeker niet goedkoop. En het moet met speciaal gereedschap gedemonteerd en gemonteerd worden.
De droge koppelingen doen wij regelmatig vervangen. De natte koppelingen hebben ook wij nog niet gedaan. Deze komen vooral nog veel bij de dealer.
#4
Achter je accu zit een hoofdvoedingsunit gemonteerd, waar je rode plus kabel naartoe gaat. Aan de zijkant van die unit, als je ervoor staat aan de linkerzijkant, zit nog een zekering gemonteerd achter een kapje.
Het is een 5amp mini zekering. Deze is van het start/stop systeem.

Al heel veel meegemaakt dat deze zekering defect is.
#5
Volgens mij is dit al een "natte" koppeling EDC.

Er is volgens mij een service bulletin bekend bij Renault dat de versnellingsbak gespoeld moet worden en daarna met andere olie gevuld moet worden.
En mocht dat niet het probleem oplossen dan staat er in het service bulletin dat de complete koppeling vervangen moet worden.
#6
Ik als garagehouder heb juist zeer slechte ervaring met carbon cleaning.
Bij ons komen er regelmatig Peugeot/Citroën/Renault modellen binnen met de THP/TCe motor met problemen en dan zeggen de meeste dat er recent een carbon cleaning is uitgevoerd.
Ik ga dan kijken met mijn camera maar ik zie nog net zoveel carbon ophoping op de kleppen dat dat nog steeds voor problemen zorgt.

Met carbon cleaning haal je hooguit het eerste laagje eraf maar wat echt op de klep zit is keihard en moet gewoon met een granulaat behandeling schoongemaakt worden.

Wij hebben ons jaren geleden daar ook in gespecialiseerd en zijn tot de ontdekking gekomen dat als je het echt schoon wilt hebben je dat voor elkaar krijgt met een granulaat straling en daarna een vloeistofreinging (carbon cleaning).

Alleen granulaat gaat niet helpen en alleen een vloeistofreinging gaat niet helpen. Wij doen een combinatie en daarbij is echt alle carbon ophoping verdwenen en blijft voorlopig ook weer weg, mits de motor geen (hoog) olieverbruik heeft want dan is de kans groot dat het weer snel terug komt.

Maar goed als u hem weer fijn vind rijden prima. Let wel op er blijft een behoorlijke laag opzitten en daarop gaat weer nieuwe carbon zich ophopen en heb je binnen de kortste keren weer dezelfde problemen.
#7
Ik ben het helemaal met Mark eens.

Het gevolg is nu aangepakt maar niet de daadwerkelijke oorzaak.

Daarbij komt kijken dat iedereen tegenwoordig zijn motor maar laat tunen maar wij zien helaas in de werkplaats steeds vaker problemen door (onkundige) tuning.
Als wij op dit moment een storing binnen krijgen en er zit een software tuning op zal de eigenaar eerst de OEM software terug moeten (laten) zetten anders beginnen wij er niet meer aan. We zijn heel veel tijd kwijt naar de oorzaak te vinden en dan blijkt het uiteindelijk een corrupte software tuning te zijn.
#8
Wat is er allemaal vervangen?
Bij zulke kilometerstanden zal ook het hydraulische druklager en dubbel massa vliegwiel vervangen moeten worden.
Als je dit zo'n vliegwiel laat zitten en je zet er een nieuwe koppelingsplaat/drukgroep op zet kan je zulke klachten krijgen.
Het vliegwiel is ingesleten door de "oude" koppeling en zal waarschijnlijk niet over de gehele oppervlakte vlak zijn.

Altijd complete koppelingsset (drukgroep en koppelingsplaat), druklager en dubbel massa vliegwiel vervangen.
#9
Ik sluit me bij mark aan.
Heb nog nooit een versnellingsbak gehad bij Renault. Kettingen vliegen om onze oren en deze klacht/geluid doet ook bij denken aan de ketting.
#10
Ik heb de email gewoon in het nederlands gekregen.
Ik klik nooit op een link in een email. Maar heb gewoon ingelogd en vanuit daaruit mijn wachtwoord gewijzigd. Gewoon voor de zekerheid.
#11
Kijk eens goed onder de bestuurdersstoel. Daaronder op de bodem ligt een grote doorvoerstekker. Door vocht/water oxideren deze stekkers. En hierin lopen de grote voedingsdraden naar de remklauwen toe.
#12
@mark29: De zuigers zijn van een Peugeot 1.6 VTi motor (zelf met camera gemaakt). De andere foto's zijn van het internet gehaald omdat ik daarvan geen duidelijke foto's had gemaakt. Dus het zou heel goed kunnen dat dat van een Honda is.

En wat betreft je andere verhaal, daar ga ik helemaal in mee. Ook regelmatig in het verleden meegemaakt toen ik nog bij de Renault werkten.

Olie is gewoon enorm belangrijk voor de juiste smering en werking van diversen componenten.
#13
Ik zou (en doe dat zelf ook) elk jaar olie en oliefilter met pollenfilter vervangen.
Dit zorgt ervoor dat je motor veel beter inwendig gesmeerd blijft en zorgt voor de toekomst voor geen olieverbruik.
Verder voor de bougies en luchtfilter het schema aanhouden.

Kijk maar eens op onze website voor meer informatie hierover,

https://www.jwa-autoservice.nl/olieverbruik.html
#14
Ik zou toch eens goed naar de bedrading in de rubber doorvoerthule kijken die van de carrosserie naar achterklep loopt.

Dit is toch een punt waar bedrading veel kapot gaat.
#15
[Mégane 4] Motorisch / Re: Inhouden motor
29 juni 2022, 19:21:55
Via uitleesapparatuur kunnen ze zien hoeveel kilometer het geleden is en wat de gemiddelde kilometers is van het regenereren. Hieruit kan je al een hoop uitsluiten.
En inderdaad stekkerverbindingen.
EhPortal 1.40.2 © 2026, WebDev