Advertenties


-menu

Toon bijdragen

Deze sectie stelt je in staat om alle bijdragen van dit lid te bekijken. Je kunt alleen de bijdragen zien waar je op dit moment toegang toe hebt.

Toon bijdragen-menu

Berichten - D@nny

#1
Algemene zaken / Re: klets maar raak DEEL 207
22 september 2013, 20:57:51
Dat is zeker wel een mooie auto! (sorry voor de late response)
Rood lijkt me in elk geval een mooie kleur, op die Mégane. De auto van mijn vader is donkerbruin... in het donker is hij dus wel mooi, maar ik vind hem verschrikkelijk bij licht!  :P

Aangezien mijn auto bij de garage staat te wachten, op een andere versnellingsbak... en mijn ouders in Peru op vakantie zijn... heb ik vandaag ook maar weer wat kilometers gemaakt (Nieuwegein-Den Helder-Lopik).
Op de terugweg, kwam ik er alleen wel achter, dat mijn zicht toch wel achteruit gaat...
Vorig jaar hoefde ik mijn ruitenwissers bijna nooit te gebruiken, dan kon ik alles nog zien... nu moet ik (met dezelfde auto), de dashboardverlichting dimmen... de navigatie uit (gebruik ik toch niet) en nog zie ik haast niets, in het donker bij regen... dus mijn broertje heeft het laatste stuk maar gereden...  ;(
Binnenkort dus maar eens bij de opticien kijken (ik heb sinds een maand een bril, maar die hielp hier niet echt tegen...), ik wil toch geen gevaar op de weg zijn!
#2
Algemene zaken / Re: klets maar raak DEEL 207
21 september 2013, 10:35:06
Citaat van: matthew op 21 september 2013, 08:50:51
Je versnellingsbak staat waarschijnlijk vast in 2 versnellingen, dit hebben we weleens gehad.
Opgelost door bak uit elkaar te halen en weer in elkaar te zetten.

Maar na zoveel tijd is het misschien wel verstandig om een nieuwe(gereviseerde) bak te monteren met nieuwe koppeling voor rijplezier.
Dan kun je daar geen ongemak meer van krijgen.

De auto heeft 175.512km gelopen, dus het leek mij inderdaad ook de beste optie (na overleg met de garage), om een nieuwe gereviseerde bak te laten monteren. De koppeling nemen ze automatisch mee dan.

Citaat van: Paul op 21 september 2013, 09:02:47
je kan hem ook uit de 2 versnellingen krijgen door de achterste kap. vraag mij alleen niet hoe, maar mijn oud collega kreeg het vaak zo voor elkaar.

Hopelijk is dit straks niet meer nodig, maar bedankt voor de tip! !-!

Citaat van: Jacques op 21 september 2013, 09:11:19
Staat je schakelstang niet verkeerd afgesteld?

Dat durf ik je niet te zeggen... Ik weet wel, dat de synchromesh kapot was, daar kwam ik de dag ervoor ook pas achter (bij 300km) Ik ben wel technisch onderlegd, maar niet op mechanisch gebied! (electrotechnisch en ICT)
Ik leer gelukkig wel elke dag bij; omdat ik momenteel werkloos ben, loop ik regelmatig bij de garage even binnen en nemen ze ook nog de moeite om me dingen uit te leggen, zodat ik het (misschien) de volgende keer zelf kan oplossen.
Ware het niet, dat ik vaak niet het zelfvertrouwen heb, om dit te doen!  8)7
Ik denk altijd: Als ik iets aanpas, onder de motorkap... dan houd ik een zeer onveilig voertuig over!  :P

Overigens heeft Christian, vanaf zijn vakantieadres, nog even geholpen, om mijn username aan te passen!
Dank je wel Christian!  _o_ en geniet van je vakantie
#3
Algemene zaken / Re: klets maar raak DEEL 207
20 september 2013, 11:35:46
Zojuist de beslissing genomen, de aanschaf van een roadbox zal nog even moeten wachten, want:

De versnellingsbak en de koppeling gaan vervangen worden, de auto staat dus deze en volgende week nog op de brug, voor dit doel. (hoe sneller hoe beter!)

Op het moment, werken enkel de 1e en de 2e versnelling... de 1e versnelling werkt alleen als de bak in z'n vrij staat... de rest van de versnellingen (getest op de brug, met wielen van de grond, vrijhangend) doet de auto afslaan, alsof hij weerstand heeft... de wielen draaien dan ook niet...
Toch wel balen: ik had net 350km gereden en had de auto pas 5 dagen, toen dit probleem optrad... en (uiteraard) gekocht bij een particulier...  :cry:

Straks verblijf ik 4 maanden in en rond een bos, dan rij ik maar 40km per week (alleen in het weekend), dus ik heb ook maar een goeie buitenhoes besteld, lijkt me wel een goed idee, in een bos... in de winter...
#4
[Mégane 3] Motorisch / Re: Kickdown in schakelbak
17 september 2013, 16:52:00
gevonden:
Als je de begrenser inschakeld, en je wilt inhalen, dan kun je het pedaal tot voorbij de klik (kickdown) trappen, dan zal hij over de ingestelde begrensing heen gaan.
#5
[Mégane 3] Motorisch / Re: Kickdown in schakelbak
17 september 2013, 14:38:39
Ik kan je vertellen (somebody correct me if I'm wrong), dat je zeker geen automatische kickdown zult hebben.

"De kickdown van een automatische versnellingsbak, is een functie die ervoor zorgt, dat de optimale versnelling wordt ingeschakeld bij maximaal accelereren. Wanneer het gaspedaal maximaal wordt ingetrapt, schakelt de automaatbak 1 of 2 versnellingen terug om met een hoger toerental te kunnen accelereren."

Als je dus 100 rijd in z'n 6, en je wilt wat vlotter optrekken, om b.v. in te halen, dan kun je dus hetzelfde effect behalen, door zelf terug te schakelen naar de 4e of 5e versnelling. (doe je hetzelfde, maar handmatig)
#6
Algemene zaken / Re: Wie is wie... stel je even voor
17 september 2013, 10:16:19
grrrr... nog irritanter; ik wil net wegrijden: geen versnelling werkt (inc. achteruit) meer en in z'n vrij begint hij te rijden, alsof hij in z'n 1e of 2e staat...

EDIT:
Ondertussen staat de auto op de brug, bij de garage.
We zijn in de vrij (de monteur), naar de garage gereden.. oftewel in z'n 1e versnelling.
Ze hebben gekeken en de versnellingsbak moet sowieso worden vervangen, die zit helemaal vast.
Met 4 wielen van de grond, is er alleen een 1e (vrij) en 2e versnelling, als hij in een willekeurige andere versnelling word gezet, dan valt de motor uit, zodra je de koppeling laat opkomen.
Ze gaan nu op de onderdelenlijn kijken, om me een prijsopgave te sturen, maar ik moet rekenen op zo'n €700-800,-.
Ook heb ik net de verkoper van de auto, een berichtje gestuurd... hij reageerde meteen met: "Dan moet je de koppeling laten vervangen"... terwijl ik hem alleen had verteld, dat ik stil stond, langs de weg, met een probleem (maar niet met wat voor probleem)...  >:( :cry:
#7
Algemene zaken / Re: Wie is wie... stel je even voor
17 september 2013, 09:37:14
Gister even een dagje de auto goed bekeken (de beste vriend van m'n broertje is spuiter/schadehersteller).
Ik wil een gat in de voorbumper laten herstellen; dat kan hij doen voor €50,-
Achter zit roestschade, toen hij de bumper iets losmaakte, zag hij dat er ook al een gat onder zit en dat er plamuur zit, dat begint te breken... dus al eens schade gehad, blijkbaar.
Repareren daarvan is: €300,-, maar als ik dat doe, dan neemt hij ook meteen de bumper mee.
Vervolgens begon ik over de kentekenplaathouder (dat zwarte deel achter?) en de handgrepen, die ik eigenlijk ook in carrosseriekleur wil doen; dat is ook geen probleem, dan is het totaal €325,-.

Ik ga straks alsnog het achterruitje even proberen te 'fixen', met 'tear-aid, type B' en daaromheen alsnog even met de hand polijsten... ben benieuwd.
De reden van deze keuze: Ik ben straks 4 maanden weg, dan zal de auto toch stil staan.. althans 40km per week nog. (uiteraard onder een cover)
De kap is overigens helemaal goed, die heeft die vriend meteen voor me bekeken, hij zag 1 kleine slijtagepuntje, bij het scharnier rechtsachter, maar hij zei dat de kap er goed uit ziet na 14 jaar! (hij rijd zelf ook een cabrio, zijn top is er slechter aan toe, zei hij)

Ik had ook ineens (na 400km) problemen met terugschakelen naar de 2e versnelling; de synchromesh (als ik het goed zeg) is kapot.  ;(
Dus ik zal voorlopig de 2e versnelling overslaan en eens op m'n gemak nadenken, wat ik hier nou weer mee moet...?  l-
#8
Algemene zaken / Re: Wie is wie... stel je even voor
14 september 2013, 22:29:35
Achterraamje heb ik voorlopig even geplakt, zodat de regen buiten blijft.
Gelukkig was het vanavond 'mooi' weer, dus ik dacht, toen ik om 22u wegreed bij m'n ouders: "Laat ik maar met de kap omlaag rijden!" (het dak was immers helemaal droog, met dank aan een carport).
Wat is dat prettig!  !-!
Lekker rustige route gereden, waar geen straatverlichting stond... heerlijk genoten van het feit, dat ik nu ineens omhoog kan kijken en ook daadwerkelijk wat zie... behalve de bekleding van de auto!

Overigens: De stoelverwarming werkt wél, maar ik zit verkeerd... ik hing meer in de auto (zoals altijd) en ik moet helemaal naar achter zitten, dan word het wel goed warm!  8)7
#9
Algemene zaken / Re: Wie is wie... stel je even voor
14 september 2013, 12:30:41
Citaat van: Rogier op 14 september 2013, 12:25:26
het kan inderdaad een zekering zijn, het lampje in de knop staat los van de zekering.

Top!  !-!
Ga ik zo gelijk even kijken, moet toch boodschappen doen.

Edit:
Ik heb het zekeringetje vervangen, maar dat haalt niets uit (heb de 15Amp vervangen voor 20Amp, omdat ik geen 15 meer had liggen).

Vervolgens kwam ik bij het wegrijden, wel tot een andere (niet zo fijne) conclusie: Ik keek in m'n spiegel en zag tot m'n schrik een scheur in het achterraampje...
Dat haalt in elk geval 1 twijfel bij me weg, namelijk: Laten polijsten, of vervangen... maar of ik er blij mee ben?
#10
Algemene zaken / Re: Wie is wie... stel je even voor
14 september 2013, 12:18:40
Citaat van: Heatzone (Mark) op 14 september 2013, 12:15:07
Heb je al geprobeerd hem te resetten? zwarte uitstekende knop op de tellerbak? Wellicht dat hij het dan wel weer goed inleest.
Het valt te proberen :)

Ja, ik heb alles gereset, toen ik had getankt, helaas werkte dat ook niet.

Overigens een 2e vraag gevonden:
Ik heb stoelverwarming, dus die wilde ik uitproberen; het lampje gaat wel branden, maar (zelfs na een half uur) er gebeurd niets met de stoelen!
Kan dit een zekering zijn? (heb ik nog niet gechecked, omdat het lampje op het knopje wel gaat branden)
#11
Algemene zaken / Re: Wie is wie... stel je even voor
14 september 2013, 10:27:58
Citaat van: matthew op 14 september 2013, 10:13:44
Dit probleem zit waarschijnlijk in de rekeneenheid. (en dan zou ik er dus lekker niks aan doen)

Dat is dan jammer (voor mij), ik vind het altijd wel handige informatie om te bekijken.  ;(
#12
Algemene zaken / Re: Wie is wie... stel je even voor
14 september 2013, 00:17:50
Haha, nee hij is geen lid... wil hij ook niet... hij wilde geen Mégane!  l-
Het is een leaseauto, hiervoor mocht hij altijd kiezen, dus de afgelopen 16 jaar hebben er altijd Audi's A4 en A3 voor de deur gestaan... nu kreeg hij afgelopen jaar de keuze: Mégane Hatch of Mégane Estate.

Ik heb wel meteen een vraagje... ik kon het antwoord niet vinden via de zoekfunctie:

Als ik kijk naar de boordcomputer, dan zie ik:
Kilometerstand, Dagteller, Verbruik, etc.
Echter als ik aankom bij hoeveel ik nog kan rijden op deze tank, dan heb ik alleen knipperende streepjes...
Ik dacht, dat het misschien over zou zijn, als ik hem helemaal vol gooi (beetje naïef misschien, maar ik moest toch tanken), maar dit werkt dus niet... verder werkt alles wel.
Enig idee, hoe ik dit wel aan de praat kan krijgen?
#13
Algemene zaken / Re: Wie is wie... stel je even voor
13 september 2013, 22:24:45
Dank, ik zal snel foto's posten!
Ik heb nu alleen foto's van de advertentie:

traffic.gif
traffic.gif
traffic.gif
traffic.gif

Gister heb ik de Parrot ingebouwd, moest wel even ruimte vinden voor het kastje (en de zekering vervangen... nu 20Amp), en voor de microfoon.
Ik heb de microfoon nu achter het stuur zitten en werkt (tot mijn verbazing) wel super... ik maakte een testritje met de carkit... toen belde mijn grootmoeder (en die is erg hardhorend...)
Tot mijn verbazing kon ze (bijna) alles goed horen! En dat met de kap omlaag bij 100KM/U op de A2!
Mijn vader, die een Mégane Hatch uit 2012 (Eco2 Bose Edition) rijdt, die geeft aan dat ze hem nooit verstaat, op zijn OEM carkit!
Ik ben tot nu toe erg tevreden over de nieuwe aanwinst... beter dan de Cordoba, maar (tot nu toe) een mooie tie met de Xsara (maar die heeft een symbolische betekenis voor mij en mijn familie)
#14
Vandaag de Mégane ontvangen.
De eerste aanpassing is er al in gemonteerd: Speakers in de deuren (die er nog niet zaten.)

Ik heb een Pioneer TS-G1711i erin gezet.
Morgen ga ik de Parrot (MKi 9000)inbouwen (de oude eigenaar kwam pas na 18u, de auto brengen) en ik heb een Brodit houder besteld (met Proclip), voor mijn telefoon.
Ik kan meteen bevestigen:

De OBD2 werkt perfect, icm een ELM327! (bij mijn eerste auto, de Xsara Coupé, werd alleen het toerental weergegeven... de volgende auto, de Cordoba Sport, gebruikte het VAG-Protocol... en deze: Plug and Play en werken!)
#15
Hobby's / Hobbies...
9 september 2013, 22:33:18
Tja, wat moet ik zeggen over hobbies... ik vind zoveel leuk, dat ik altijd met van alles tegelijk bezig ben!

Ik speelde rugby (ben sinds kort weer begonnen, aan conditietraining om volgend seizoen 2014/2015 weer mee te kunnen doen)
Ondertussen doe ik aan kickboxen (ok, alleen tegen een bokszak, ik hou niet van sparren, omdat ik geen anderen pijn wil doen), heb ondertussen 26jaar judo erop zitten (mijn vader was trainer). Heb een tijd karate gedaan...
Daarnaast loop ik hard, heb ik aan turnen gedaan en ga ik regelmatig naar de fitness...
Zie ik eruit als een kleerkast? Nee, ik ben 1m88 en weeg net 70kg!

Verder heb ik een tijd keyboard gespeeld, fotografeer ik graag (vliegtuig spotten), doe ik veel simulatiegames op de pc (zowel flightsims als racesims), overigens heb ik 12jaar pc's verkocht en ik bouw dus ook computers voor mijn hobby! :P

Verder: autorijden... de enige plek waar ik echt tot rust kom, is in de auto! (my special Zen place)

Momenteel zit ik elke dag in spanning te wachten, op nieuws van m'n jongste broertje (Stefan)... Hij is 1 van de Nederlanders, die momenteel op Silverstone meedoet, aan de GT Academy! (en na 5 dagen is hij nog in de race!)


http://www.gthq.nl

Tim Coronel donuts, mijn broertje erna!


Dus ja... momenteel ben ik vooral thuis bezig (ben WAO verklaard), en ga ik binnenkort erg intensief werken aan mezelf (en vooral mijn ADHD!) vanaf 29 sept. ben ik daarom niet meer online, omdat ik 4 maanden van huis ben, zodat ik daarna weer aan het werk kan! (ik haat het om thuis te zitten...)
EhPortal 1.40.2 © 2026, WebDev