Advertenties


-menu

Toon bijdragen

Deze sectie stelt je in staat om alle bijdragen van dit lid te bekijken. Je kunt alleen de bijdragen zien waar je op dit moment toegang toe hebt.

Toon bijdragen-menu

Berichten - marijn123

#1
He eugene,
Toevallig dat jij het zelfde ervaart en ik lees ook je aangemaakte topic van pulserend op cruise control wat enorm lijkt op waar ik ook last van heb. Zou het kunnen dat dit een gevolg of oorzaak is? wellicht een sensor dat iets ontregeld? Dat wat MadBull zegt klopt wel en dat had/heb ik ook wel, maar dit is wel anders.
#2
Lijkt heel erg op waar ik al 120.000 km last van heb ;p, het wordt niet erger (denk dus geen slijtage onderdeel), het wordt niet beter, en hij heeft geen foutcodes. Ik denk toch iets kleins wat niet lekker werkt (bekijk evt mijn andere posts/topics). Bij mij heeft het volgens mij te maken met een soort vertraging op het gas geven (kan veel zijn natuurlijk), dit is wat ik zelf ook verneem als ik zelf gas geef, dan doet hij een fractie van een seconden niks en dan in eens krijgt hij vermogen. Op cruise control en dan voornamelijk op de snelweg tussen de 100 - 126 km/u, kan hij hem niet helemaal constant houden en voel je steeds dat hij even vol accelereert (pulserend gevoel wat je ook goed in het verbruik ziet). Bij mij is het niet altijd het geval en soms als ik net een paar km harder rij is het weg, alsof hij dan gemiddeld net wat meer in het vermogen zit en dat hij hem wel goed kan houden.

Hopelijk komt er bij jou iets boven water.

PS. In de tussentijd altijd netjes de 30k beurt met olie en filters vervangen. Daar heeft dit probleem nooit op gereageerd, dat is het bij mij dus niet En wat ik al zei, het probleem begon al op 160dkm en ik zit nu op 280dkm.
#3
Goedenavond,

Het viel me laatst op dat de schakelindicator niet meer altijd goed werkt en ik vroeg me af waar dit aan kan liggen? Waar haalt hij de informatie vandaan om te weten of er geschakkelt moet worden? En kan dit ook weer andere problemen veroorzaken. Het gaat om een 1.5 DCI 110 uit 2012, met 260k op de teller.

Bij versnelling 1, 2, en 3 werkt hij volgens mij bij de normale toeren (rond de 1800 rpm), maar in z'n 4 doet hij soms helemaal niks of soms eventjes bij 2000 rpm en dan bij 2100 rpm valt hij weer uit. In z'n 5 doet hij al een tijdje niks meer (en in z'n 6 hoeft niet, want er is geen 7 ;p). Naar beneden schakelen doet hij het volgens mij wel gewoon altijd.

PS. volgens mij deed hij het vandaag in z'n 3 ook niet helemaal goed, toen ik even door trok in de toeren ging het lampje bij 3200 rpm weer uit.


Ben benieuwd waar het aan kan liggen en of anderen dit ook herkennen.
#4
Hier heb ik er ook wel last van, maar het is ook in periodes. Momenteel met dit warme weer heb ik het weer veel minder, en soms zit de auto er ook beter in als anders. Ook wel periodes gehad dat het heel heftig was, met name ook tijdens het optrekkend, dan ratelt (nagelt) hij er over, en ook op de snelweg hoor je het dan goed.

Geen idee waaraan het ligt, maar ben wel erg benieuwd.
#5
Een aantal van jou symptomen komen mij zeer bekend voor. Zelf heb ik al 60dkm last van een megane 3 1.5 DCI die (zoals jij het ook al omschrijft) een slechte bui kan hebben. Dit is er helaas nog steeds, verschillende garage waaronder een officiële dealer kunnen niks vinden. Geen foutcodes (op 1tje na laatst) en rijdend uitlezen gaaf ook geen rare waarden zeiden ze. Laatst gaf hij wel een storing wat met de Lamdasonde te maken had, dit kon terug te leiden zijn naar de LMM (volgens hun), maar na vervanging nog steeds de zelfde problemen.

Als je mijn topics terug leest zie je wat er allemaal speelde/speelt. Wat ik als het meest vervelend ervaar is het inhouden / kort missen van vermogen op het punt wanneer je gas geeft (bij hogere snelheden). Dit is goed merkbaar op de snelweg, tussen de 110 en 130 km/u. Als ik hem dan op de cruisecontrol zet, komt hij in een soort pulserende beweging. De auto wil namelijk corrigeren (snelheid constant houden) -> maar het gas reageert niet gelijk (inhouden) -> boordcomputer geeft meer gas -> inhouden stopt en vermogen komt erin -> maar dit voel je als een ruk aan de auto -> door de overshoot doet de boordcomputer weer gas las -> en het begint weer opnieuw -> resulteert in schokken. (brandstof verbruik vindt dit ook niet echt fijn ;)

Boven de 130km/u gebeurt dit niet omdat hij dan altijd voldoende gas geeft om niet in dit cirkeltje te belanden. Verder is dit ook niet altijd aanwezig, hij heeft dan weer zijn bui.

Verder:
- Onder de 5 graden ook nergens last van (daarom werd ook de LMM verdacht), maar op het laatst tijdens vorst dagen viel hij steeds na 2 minuten stationair lopen uit (brandstoffilter was goed) en wederom geen foutcodes.
- Ook merkbaar ligt schokken en bokken, vooral rond de 50km/u (constant), en tijdens optrekken merk je het goed.
- Ruik ook vaak een lichte uitlaat/roet lucht. Klinkt raar maar met het linker raam open rijden gaat het goed, met het rechter raam open komt er meteen een uitlaat lucht in de auto (niet fijn).

Hij rijdt wel door maar je merkt gewoon dat de boordcomputer het niet lekker regelt (zo voelt het althans). Vaak als ik in het weekend wat kleine stukjes heb gereden is de maandag en dinsdag een stuk beter. Na een paar dagen lange afstanden achter elkaar wordt het erger (ook dit is niet altijd, er is dus geen touw aan vast te knopen).

Ik blijf steeds hopen dat hij een keer een goede foutcode doorstuurt. Het rijplezier wordt namelijk wel minder zo. Als hij een goede bui heeft is het verder echt een fijne auto. Bij een goede bui merk ik ook dat hij krachtiger is, meer vermogen een ook direct beschikbaar.

Als laatste ben ik erg benieuwd wat er bij jou uitkomt.

#6
Hmm, ik had vanochtend weer het zelfde als in Oostenrijk (begin topic). Startte netjes, begint eerst wat licht te schommelen in de toeren, dan heel veel, zakt tot 400 a 500 rpm, en valt dan uit. Dit deed hij tot 2x aan toen en je ruikt dan ook een muffe lucht. Kwartier gewacht en toen startte hij in één keer weer netjes, stabiel 950 rpm.

Iets zegt me dat dit niet zo hoort... het was nu ook maar -5, vlokvorming lijkt me dus sterk. Tevens had hij nu maar 1 nacht stilgestaan.
#7
[Mégane 3] Motorisch / Re: Temperatuur vraag
8 februari 2018, 09:33:22
Bij mij het zelfde. Vaak komt hij wel in het 2de blokje maar dat kan wel even duren. Vervolgens een minuut wat langzamer rijden en hij springt weer naar het 1ste blokje.
#8
Nope, helaas zit er elke week weer minstens 1 volle nieuwe tank in.  :q

@haelewyn, mooie filmpjes!. Dat is best koud, zo erg was het nog net niet bij mij;p. Kan ook nooit goed zijn voor de motor lijkt mij?
#9
Over een aantal weken moet hij voor de 210k km beurt, zal het brandstoffilter dan ook laten vervangen, mocht het daar standaard niet bij zitten.

Ik denk dat ik rond de 45 liter had getankt in Duitsland, op plaats van bestemming had ik er al weer 8 liter uitgereden (daarmee dus een week neergezet).

PS. Nederland tank je momenteel toch geen 'zomerdiesel'? wellicht winterdiesel van mindere antivries kwaliteit;P dat kan natuurlijk ook.
#10
Hoi Haelewyn,
Brandstoffilter is 45k km geleden vervangen. Met de waterafscheider ben ik niet bekent, zit dit erop? zo ja, waar kan ik deze controleren/leegmaken?
#11
Dank voor je reactie, wat jij beschrijft lijkt precies op wat er bij mij gebeurde inderdaad. 'S ochtends was het bij mij -8, misschien dat het die nacht wel -15 is geweest. Maar moet die winterdiesel daar niet tegen kunnen? In Duitsland aan de snelweg had ik hem nog volgegooid.
#12
Beste forumleden,

Net terug van wintersport met mijn Megane 3 1.5 DCI uit 2012. Nu is alleen het volgende voorgevallen en ik vroeg me af of dit kon komen door de omstandigheden of door een defect?

De auto had namelijk 7 dagen stil gestaan bij het hotel op mijn wintersportbestemming en bij het starten om weer naar huis te gaan viel hij eerst 3x uit. Hij startte wel meteen, maar de toeren begonnen gelijk te schommelen (+- 100 RPM), een seconden of 10 later viel hij uit. Weer aangezet, even wat hoger in de toeren gehouden, terug naar stationair en hij viel weer uit. En een 3x keer gebeurde het zelfde. Tevens kon je horen dat de motor niet lekker liep, behoorlijk nagelend/tikkend geluid. Toen eerst even paar minuten met rust gelaten, weer aan en gelijk een stukje proberen te rijden (belasting op de motor), toen bleef hij ineens goed en rustig lopen.

Waar zou dit aan kunnen liggen? is er iets defect? of kunnen ze slecht tegen de echte kou? (het was -8 toen het gebeurde)

Kleine aanvulling: Ik dacht ook dat ik een blazend geluid hoorde toen ik gas gaf, alsof er ergens veel lucht ontsnapte, toen hij goed liep was dit niet meer het geval.

(PS. Verder heb ik al wat meer problemen met de auto, http://www.meganeclub.nl/fora/index.php?topic=21943.0 en http://www.meganeclub.nl/fora/index.php?topic=21723.0, niet groot maar wel vervelend en misschien dat dit wel met elkaar te maken kan hebben?. 3 verschillende garage (incl renault dealer) hebben er al naar gekeken maar kunnen niks vinden, nooit geen foutcodes gehad en tijdens het rijden waren de waarden altijd goed.)
#13
Hoi Klaas-Jan,

Het zou goed kunnen dat het nagelen door lichte vervuiling komt, en dus tevens deze aanval van bokken en schokken. Gebeurde dat bij jou ook, het bokken en schokken? of was het alleen een sterk ratelend geluid (soort heftig nagelen)? Bij mij viel hij echt bijna uit had ik het idee, en thuis aangekomen stonk hij behoorlijk.

Verder moet ik zeggen dat ik de laatste 5.000 km geen problemen meer heb gehad met nagelen (even afkloppen), hij loopt ook veel stiller als ik bij het stoplicht sta te wachten. Ik merk dit goed doordat mijn stuur niet meer zo trilt ;p, voorheen voelde je dit best goed. Ook het optrekken heeft een mooier geluid, niet meer zo ratelend als voorheen. Hopelijk blijft dit zo. Wel heb ik nog steeds deze vervelende vertraging/inhouden als eerder beschreven.

Of het is dus nog wel iets met de verstuivers?, maar dan zou ik verwachten dat de motor ook minder mooi loopt, was hij wel doet. Hoe ik het ervaar is het alsof hij even gesmoord wordt, niet voldoende zuurstof voor een fractie van een seconde, en dan schiet hij er wel door. Precies wat bovenstaande grafiek (MAF) laat zien. Wat mij namelijk ook goed opvalt is dat (meestal als hij wel snel reageert op gaspedaal), hij bij plankgas iets minder vermogen heeft dan waarna ik gas terugneem tot ~1/3, dan trekt hij net wat beter. Alsof hij dan een betere zuurstof-brandstof verhouding heeft / niet meer gesmoord wordt.

Maar echt een touw kan ik er nog aan vast knopen. Het lijkt er ook op dat ik er bij koud weer minder last van heb. 2 weken geleden toen het lekker koud was, zelf vorst in de ochtend (krabben), had ik die rit nergens last van!. Ik vind het maar raar, hopelijk komt er snel een foutcode dan is het duidelijk waar het allemaal vandaan komt.
#14
Hoi Klaas-Jan,

Bedankt voor de reactie, ook in mijn andere post (hier zal ik zo ook even op reageren). Destijds heb ik ook best lang met deze kapotte turbodruk regelklep gereden, wat best vervelend was. De universele garage dacht eerst ook vervuiling en zijn daar eerst mee aan de slag gegaan (brandstoffilter, injector cleaner, goed doortrekken, etc), dit hielp niet en na iets van 5k a 10k km gaf hij gelukkig een foutcode aan, toen was het duidelijk dat dit het was. Kosten van het klepje was maar 40e ongeveer, stelt niet veel voor.

Nu kun je volgens mij ook op een andere manier de werking van deze regelklep testen. Met deze nieuwe problemen was ik namelijk naar een dealer geweest, deze had toen mijn klepje ook even gecontroleerd door ergens onder de motorkap (bij een draaiende motor), iets in te drukken / vast te knijpen, weet niet precies wat hij deed, maar toen kon hij ergens aan zien dat hij goed werkte. Hopelijk weet iemand anders op dit forum hoe je dit zelf kan doen?
#15
Het enige rare misschien wat ik uit deze meting kan halen, maar hopelijk kan iemand dat verifiëren. Is dat wanneer de auto iets gas wil bijgeven, de MAP, Boost en Load allen reageren en omhoog gaan (dit is goed te zien), maar de MAF nog even constant blijft en er een fractie later plots inschiet (en de motor dus even inhoudt). Klopt dit? want misschien is het normaal (rol van de EGR bijvoorbeeld, daarvoor heb ik te weinig kennis) of moeten deze waarden altijd proportioneel gelijk oplopen. Dit zou anders namelijk kunnen verklaren dat iets de vers aangevoerde lucht blokkeert, of de MAF sensor respons is zelf laat/fout.
EhPortal 1.40.2 © 2026, WebDev