Advertenties


-menu

Toon bijdragen

Deze sectie stelt je in staat om alle bijdragen van dit lid te bekijken. Je kunt alleen de bijdragen zien waar je op dit moment toegang toe hebt.

Toon bijdragen-menu

Berichten - axel

#1
[Mégane 3] Overig / welke achterdempers
6 mei 2020, 13:44:15
Hoi allemaal

dit weekeind de heb ik mijn veerpoten met 160.000 km vervangen door exemplaren met 17.000 km ervaring. De stofhoezen en aanslagrubbers waren kapot en drempel af sloeg hij regelmatig door op de eindaanslag. Ben erg blij met het resultaat. Auto ligt veel stabieler op de weg. Gedrag op verkeersdrempels is ook verbeterd.
Ik wil nu ook nog de achterdempers vervangen. Welke dempers reden jullie mij aan. Ik heb een 65 liter LPG  tank achterin liggen met carsupport progressieve veren.
Het betreft een megane grandtour 1.6 16V uit 2011. Normaal onderstel.

Zie dempers van 30 euro voorbij komen maar ook van dubbel zoveel......
Wat is wijsheid.
#2
foto plaatsen lukt helaas niet
#3
Heb een snelle (tijdelijk) oplossing.
Aan de buitenkant van de lagerbus heb ik een rvs slangenklem gedaan en hiermee de speling naar "nul" gedraaid.
Veel vet op de draaipunten en weer gemonteerd.
Loopt weer mooi.
#4
Heb het mechaniek uit de auto gehaald en gedemonteerd.
As aan bestuurderskant gaat eenvoudig los, Borgring verwijderen en de as kan eruit.
As (12mm)is niet beschadigd maar het kunststof lagerhuis is uitgelopen. Lagerlengte is 66.5 mm.
Er lijken geen losse lagerbussen in te zitten. is een enkel spuitgiet deel
Enige optie die ik zie  is kunststof huis uitboren tot  14 mm en losse glijlagerbussen monteren.
Probleem is dat het huis drie groeven heeft parallel aan de  as hierdoor zal netjes uitboren niet makkelijk gaan.
Zet de boel weer in elkaar en eerst op zoek naar glijlagers.


#5
Bij mijn megane estate van 2011 120000km is mij bij het schoonmaken van de  paravan opgevallen dat de ruitenwisseras aan de bestuurderskant  2 mm  speling heeft.
Heb vaak last van stuiterende ruitenwissers. Ik denk dat er een verband is.
Is er iemand die de lagering van de ruietnwisseras al eens heeft gerepareerd, of is vervangen van het mechaniek de enige oplossing.
EhPortal 1.40.2 © 2026, WebDev