was dit de VKV groep uit Rotterdam??
Bijn mijn Megane Coupe 2.0 ide is de Injector brug kapot gegaan...
Bijn mijn Megane Coupe 2.0 ide is de Injector brug kapot gegaan...
Citaat van: Robin25 op 3 maart 2011, 03:49:18
Hallo allemaal,
Mijn naam is Robin en ik ben jarenlang geleden lid geweest van RMCC met een 2.0IDE.
De auto was een van de eerste in NL datum deel1 maart-2000. Ik heb hem in 2001 gekocht met 4500km.
Toen heeft mijn auto ook gelijk een modificatie ondergaan aan het ontstekingssysteem.
In 2005 had ik het eerste gez**k met die auto, er was een pakking van de motor lek en toen werd duidelijk dat de motor
al aardig verkoold was, het was toen ook de laatste keer dat ik die dealer bezocht heb. (zonder waarschuwing een rekening sturen van 1400euro)
Toen ben ik bij een Renault specialist in onderhoud gegaan.
Vervolgens ontplofte er een zwart kastje wat in het luchtsysteem van de motor zit(niet de EGRklep) een regelrechte backfire.
Het werd al duidelijk dat de verkoling zijn tol begon te eisen. De specialist kon mij zonder belachelijke kosten niet verder helpen.
Op een ander gebied had ik toen al wat goede contacten opgedaan met VKV in Gorinchem en ben ik daar ten rade gegaan.
Ik heb het op dat moment over een auto van 5 jaar oud met 45000km.
Kort gezegd heb ik mijn Megane daar gedropt om de mannen het daar maar uit te laten zoeken.
Het technisch opperhoofd van de VKV vestiging belde mij met de mededeling dat het een hopeloos geval was, de motor moest uit elkaar,
zuigerveren vervangen, kleppen vervangen etc......... Dat zou zo ongeveer 2500euro kosten![]()
Hij heeft op mijn verzoek Renault nederland gebeld voor een bijdrage in de kosten en hier komt het positieve in dit verhaal, de importeur vergoedde zo goed als alle kosten.
Kanttekening hierbij is dat ik totaal geen haast heb gemaakt en ik mijn auto 3 weken kwijt ben geweest.
Toen reed de auto weer beter en werd in het vervolg alleen maar gevoed met V-Power.
Een jaar later hadden we toch weer een probleem met de Coupe, bij koud wegrijden deed de auto horten en stoten gedurende ca. 5 minuten.
Dit bleek de nokkenas sensor te zijn en tevens werd de EGR-klep afgesloten, deze was versleten.
Toen ging er echt een wereld voor mij open, de Megane reed eindelijk zoals het nieuw de bedoeling had moeten zijn.
Starten en (mooi) lopen, power als een gek.
Degene die in 2008 die auto van mij kocht heeft vast en zeker de beste IDE van Nederland gekocht, want mijn vrouw ging met de auto rijden
en ging al gauw richting de 20000km. per jaar en dan is 1 op 12 met V-Power en beetje te duur. Zij tuft sindsdien met een Clio 1.2 door het land, 1 op 18 met euro95.
En ik????
Ik ben met een omzwerving van 2 Volvo's 480(ik kwam bij een meeting nog een ander oud RMCC lid tegen) eindelijk in een Mercedes 300E uit 1993
beland, ook groen net als mijn Megane.
