Vandaag mijn Megane Grand Tour van aug 2004 voor een beurtje naar de dealer gebracht.
Als klacht doorgegeven dat bij het starten wel eens een ratel te horen was en tevens dat de airco wat lawaai maakt als deze aanstaat. Maar de airco koelt wel gewoon.
Pfff..... ;(
Het ratelen was een probleem met het nokkenas tandwiel, Eur 730 om te maken.
Het geluid uit de airco was een kapotte compressor, Eur 920 om te maken.
Ik heb de auto net drie maanden (particulier, goedkoop maar zonder garantie gekocht).
Heb wel de hele onderhoudshistorie van deze auto en deze had tot nog toe weinig problemen gehad.
Zijn dit veel voorkomende problemen bij een Renault Megane?
En zijn de prijzen voor deze reparatie's marktconform?
Nokkenas tandwiel is een veel voorkomend probleem, die 730 euro is normaal...
Overweeg ook om meteen de waterpomp mee te laten vervangen want als deze lek gaat na het vervangen van de distributie riem moet
alles weer vervangen worden!! Waterpomp is uit me hoofd gezegd 225 euro extra!!
Dat van de airco kan ook een leiding zijn daar is een gewijzigde voor!!
Ik neem aan dat ze dat bekeken hebben, anders even een check up laten doen bij een goede airco boer...
Ook voor de airco is de prijs normaal 600 euro incl voor de pomp en 3 uur monteren en leeghalen ,vacumeren en vullen...
Dank je voor de snelle reactie.
De waterpomp is vorig jaar nog vervangen tijdens het wisselen van de distributieriem.
Nu weer een nieuwe pomp lijkt mij overbodig. De distributieriem wordt wel vervangen.
Wat betreft die leiding van de airco, is daar ergens meer info over te vinden, bijv. hier op het forum?
De reparaties zullen volgende week uitgevoerd worden, dus ik kan nu nog dingen checken.
Nee die leiding is hier niks over te vinden, ik doe die leiding altijd in overleg met de technische dienst van renault...
Nou je het toch over dat ratelen hebt:
Soms als ik de megane start, hoor ik ook een ratelend geluid en dan slaat ie af, tenzij ik gas bijgeef.
Heb ik dan hetzelfde probleem?
dat starten met dat ratelen heb ik ook soms last van. >:(
ik heb wel is vernomen dat er dan de nokkenassensor kapot is.
weet niet of dit ook werkelijk zo is. :?
moet er binnenkort is naar vragen.
Ik weet niet wat voor megane het is en wat voor motor erin ligt. Maar ik weet wel dat er een OTS dit is een soort melding vanaf Renault met technische handelingen voor de monteur. Deze OTS gaat over een kapote airco pomp. Ik weet niet of er dan nog coulance opzit.
Het hoeft niet bij elke megane te zijn. Maar de dealer kan dat controleren in zijn computer-systeem. Het is het vragen waard natuurlijk. Ik hoop dat de dealer dit van te voren wel gecontroleerd heeft voor je.
Ik weet natuurlijk niet hoeveel herrie de pomp maakt. Maar kan het niet volstaan met opnieuw afvullen van het airco-systeem. En daarmee blijven rijden totdat de pomp er echt mee stopt. Dan het je in ieder geval nog even de tijd om bij te sparen want het zijn behoorlijk prijzige reparatie's.
Tenzij de pomp nu al behoorlijk kapot is dan zal hij inderdaad vervangen moeten worden.
Gr. Jeroen
@ JOHN , waarschijnlijk is dan bij jou ook je nokkenasversteller defect!! Ik zeg waarschijnlijk he!!!
@ drbiqs , als je nokkenassensor stuk is slaat die bij mijn weten alleen af of niet aan maar dan heb je geen ratel geluid!!!
@ John, dat is precies hetzelfde wat ik heb. Een ratelend geluid bij het starten en als je geen gas geeft slaat de motor af. Het gebeurt niet altijd en alleen bij een koude start.
@ M@ttie, die leiding die vervangen is, is daar een terugroep actie voor geweest of zijn dat kosten die Renault voor haar rekening neemt?
Als de leiding gewijzigd is, neem ik aan dat de oude niet goed was en dat er daarom een betere versie is gemaakt.
@John is inderdaad alleen bij koude start en dan moet inderdaad je vertstelbare nokkenastandwiel vervangen worden.
Voor Adje als de riem vorig jaar is gedaan met pomp hoeft de pomp nu niet de riem wel,die moet altijd vervangen worden als je hem demonteerd.
Door die leiding maakt niet echt raar geluid,als de pomp in slaat en maakt dan gelkuid is pomp kapot of weinig olie in het systeem,maar dat kan je vanachter pc niet zien en als pomp kapot is ja dan maar vervangen.Prijzen zijn conform.
Oja en ots kun je navragen maar geld ook maar tot een maximale leeftijd en een kmstand van 60000 voor het tandwiel.
@ Matthew - bij ons al 3 keer compressor vervangen terwijl het een leiding was!!
Olie en koudemiddel vulling was voldoende, door de gecalibreerde opening in de leiding kan er een verkeerde druk in het systeem komen wat weer een geluid geeft en dat lijkt op een kapotte compressor!!
Daarom heb ik de beste man aangegeven even langs een airco specialist te rijden omdat die er vaak toch wat meer van af weten omdat zei er de hele dag mee bezig zijn!!
@ adje - nee is geen terugroep actie geweest omdat het niet heel veel voorkomt...
Citaat van: M@ttie op 21 april 2009, 22:10:34
@ JOHN , waarschijnlijk is dan bij jou ook je nokkenasversteller defect!! Ik zeg waarschijnlijk he!!!
@ drbiqs , als je nokkenassensor stuk is slaat die bij mijn weten alleen af of niet aan maar dan heb je geen ratel geluid!!!
Als ik het dan goed begrijp zou bij mij dus ook waarschijnlijk de nokkenasversteller stuk zijn.
weet je of dit ook een dure reperatie is,krijg het idee dat je monteur bent bij de renault dealer,of heb ik dat verkeerd.
hoor het eventueel wel.
Voor de aircocompressor is er zeker en vast een ots geweest... 2 zelfs. In eerste fase moest er een reprog gebeuren in afwachting van een oplossing. Tweede ots was vervangen compressor... En ik denk at als die ots nog openstaat op je wagen dat die nog geldig is, maar daar ben ik niet zeker van.
Ik ken geen OTS van het vervangen van een airco pomp , de herprog was om te voorkomen dat de compressor vast loopt als het systeem lek raakt, de 2e OTS was ook een herprog omdat de 1e herprog niet goed was...
@ drbiqs - De kosten voor het vervangen van de nokkenasverstellen zal ongeveer neerkomen op 1000 euro, dit is dan inclusief een waterpomp!!
Dus een distributie set, een multieriem kit, een waterpomp, een nokkenasversteller, en wat kleinmatriaal...
ots ?
Lees dit eens Adje. klik (http://www.renaultforum.nl/forum/viewtopic.php?t=1388) :)
Via dat linkje zie ik alleen maar een verhaal over een turbo, en we hebben het over een airco compressor...
Of ben ik nu helemaal abuis!!! :?
Een OTS is een technische servicemededeling van renault.
Citaat van: drbiqs op 21 april 2009, 19:54:47
dat starten met dat ratelen heb ik ook soms last van. >:(
ik heb wel is vernomen dat er dan de nokkenassensor kapot is.
weet niet of dit ook werkelijk zo is. :?
moet er binnenkort is naar vragen.
Een defecte nokkenassensor wordt gemeld door het storingslampje van de motor op je dashboard. Heb dat onlangs gehad (zie ook reparatiebank Meg II). Kosten zijn ongeveer 90 euro inclusief inbouw.
Mocht de compressor van de airco defect zijn, kun je natuurlijk ook kiezen voor een gereviseerde compressor. Een oom van mij verkoopt en bouwt dergelijke compressoren veel in. Zie www.willie-harberink.nl
Ben vandaag bij een airco specialist geweest. Die wist niets van een nieuwe leiding bij de Magane. Het geluid dat je hoort schijnt een poelie te zijn die zwaar belast wordt als de airco aangaat. Maar hij durfde niet met zekerheid te zeggen dat een nieuwe compressor het zou oplossen. Hij stelde voor om eerst de airco opnieuw af te vullen, want volgens hem koelde de airco ook niet genoeg, om te kijken wat daar het resultaat van zou zijn. Mocht dat niet helpen kan altijd de compressor nog vervangen worden. Zit een beetje in dubio, want bij de Renault garage was men bang dat als ik te lang zou wachten e.e.a zou kunnen vastlopen met alle gevolgen van dien....
@Marc H, Renault doet de reparatie ook met een gereviseerde compressor, anders zouden de kosten nog hoger worden.
Citaat van: M@ttie op 23 april 2009, 07:11:36
Via dat linkje zie ik alleen maar een verhaal over een turbo, en we hebben het over een airco compressor...
Of ben ik nu helemaal abuis!!! :?
Een OTS is een technische servicemededeling van renault.
Het gaat in dat draadje idd over een turbo,maar ook over het 'geel OTS schema'.
Citaat:
Sinds februari 2006 is er een "Geel OTS schema" van toepassing, deze beslissing werd genomen onder druk van Franse consumenten organisaties.
Deze "Geel OTS schemas" zijn interne nota's voor al de Europeese Renault dealers. Ik heb niets officieel gevonden, maar als je er met de dealer over praat, dan zullen ze wel snel weten dat jij op de hoogte bent. Indien de dealer niet op de hoogte is kan je hem vragen om de Renault invoerder te bellen.
Sorry maar een ots is voor mij niks anders dan een mededeling van renault , de ots geeft aan wat je er aan kan doen/of wat je er aan moet doen. Of het gedekt is door renault en tot hoeveel jaar en kilometers na aanschaf. Dat schema van die ots turbo geeft aan dan dat je binnen 5jaar na kenteken datum of 150.000km aanspraak kan maken op een nieuwe turbo of complete motor, als je onderhoud netjes optijd en volgens de richtlijnen van renault is uitgevoerd.
Zo is elke schema voor een OTS weer anders.
elke OTS heeft een code zoals 0B17, het vervangen van de stekker van de airco pomp of 0AVN herprogrammeren airco ivm schade die kan ontstaan door een lek aan het airco systeem.
De naam OTS is gewoon een verzamel naam er hoord altijd een code aan vast....
Mensen die niet bij renault werken zullen waarschijnlijk nooit zo'n schema zien want het is vertrouwelijke informatie van renault...tenzij iemand het op het net gooit... Y :)
@Mattie er zijn bij ons ook inderdaad een paar leidingen vervangen.
Ots op compressor is er ook maar we hebben nog altijd de stekker van de compressor moeten vervangen,maar dit is een ots die na een storing 'df1070' werkt airco niet meer.Als je deze wist werkt airci weer wel loopt dan de pomp vast dan moet er nieuwe pomp op ,werkt die gewoon wordt alleen de stekker op de pomp vervangen.
Verder over het probleem:
Geluid zou ook inderdaad kunnen ontstaan doordat er te weinig koude middel in zit.(dat hebben meerdere al gehad en is af fabriek waarschijnlijk al minder in gedaan maar dit vat niet hard te maken).
Dus je kunt hem inderdaad opnieuw laten afvullen zou dan ook een beetje olie voor in het systeem laten toevoegen.
Mijn excuses voor de verkeerde info.
Nou verkeerd een voorbeeld en je geeft heel veel info en uitgebreid en daar zijn vele mensen je dakbaar voor Y !-!
verkeerde info maakt niet uit, hoe meer je leest des te meer je weet...altijd goed, meedenken is nog nooit iemand aan dood gegaan,...goed bezig toch SUBZERO.....
Het is eigenlijk heel simpel.
Haal de multi-riem los en voel aan de poelie van de aircopomp. Hoor je een raar geluid of zit er veel speling op dan is de pomp kapot. Voel je geen gekke dingen dan probeer je het met opnieuw afvullen van het airco-systeem.
Gr. Jeroen
@matthew
@M@ttie
Bedankt jongens :-* :-*
Vandaag is de auto voor reparatie bij de garage geweest. Nokkenasversteller is gerepareert.
Omdat ik heb gevraagd of ze wel zeker zijn dat de airco compressor stuk is, hebben ze de airco eerst alleen gevuld...... probleem opgelost.
Scheelt een eurootje of 800.
Mijn dank aan een ieder die adviezen gegeven heeft !-!
Ik had het toch al geschreven.
Wel beter zo, kun je met queenday wat meer uitgeven.
Gr. Jeroen
Mooi inderdaad kun je iets leuks van gaan doen