Hee mensen,
Weer even een beroep op de hier aanwezige deskundigheid.
soms valt de naald van m'n snelheidsmeter naar 0. Even later doet ie het weer.
Nu ben ik er achter dat ongeveer bij de hendel van de motorkap (links van de pedalen) een dikke kabelboom loopt. Als ik die een beetje heen en weer beweeg dan doet m'n snelheidsmeter het weer.
nu ging laatst in m'n dashboard het lampje 'electronicastoring' branden. Daarna moest ik m'n auto (wegens verkeerssituatie) even uitzetten. Daarna startte die niet meer, accu leeg.
kan het zijn, dat door t bewegen aan eerdergenoemde kabelboom een van de draden contact maakt met bijvoorbeeld m'n carosserie? En dat ie daardoor in korte tijd m'n accu heeft ontladen?
vraag 2: s ochtends naar werk, en s avonds naar huis merk ik dat de startmotor trager loopt. Heeft dit ook met de accu te maken? En met eerdergenoemde kabelboom? Of is m'n accu gewoon gaar? (weet nl niet hoe lang die er in zit)
kan ik op 1 of andere manier uitsluiten of t probleem in accu of startmotor zit?
:)
Ik zou eerst de accuklemmen controleren, de massakabels van de motor, en de accu.
Dit kan ook de genoemde storingen veroorzaken.
Daarmee zou ik beginnen.
Ik denk niet dat het de startmotor is.
Kijk, dat heb ik gechecked.
Nadat afgelopen week mijn multiriem eraf is gedraaid heb ik een nieuwe accu er in, aansluitingen inclusief massakabels van de motor zijn gechecked. Hij start als een zonnetje.
Nu heb ik nog steeds bij bijna elke rit dat mijn kilometerteller naar 0 vliegt, even later gaat het electronicalampje branden in m'n dashboard. En iets later doet de kilometerteller het weer en weer iets later gaat het electronicalampje weer uit.
Ik dacht dat ik het gevonden had door aan de kabelboom onder het dashboard te sjorren, maar het komt elke keer terug.
Nu bedacht ik me dat het natuurlijk niet perse op die plek van de kabelboom hoeft te zitten, maar eigenlijk ergens tussen computer (in motorruimte) en dashboard kan zitten.
Iemand een idee hoe ik hier uit kom?
Bijvoorbeeld welke kleur draadje moet ik volgen? Waar zitten aansluitpunten, zoals stekkers etc?
Als er een electronica lampje gaat branden is het uit te lezen en dat zou ik eerst zeker doen weet je gelijk wat meer.
ook als het direkt weer uitgaat?? :?
In principe wel en anders denk ik dat het instrumentenpaneel stuk is
Heb inderdaad ooit gehoord dat elke keer dat er iets gebeurt dat ie een melding in het logboek maakt, die dus ook uit te lezen. Ook als t lampje weer uit gaat.
Ik ga inderdaad eens beginnen met uit laten lezen. Instrumentenpaneel kan ik uitsluiten door even contact te maken met resetknop... Op n moment dat de teller t niet doet tijdens t rijden.
en nu we het er toch over hebben... Teller springt net weer terug naar 0
Heb je ABS?
Als het snelheidssignaal naar de rekeneenheid wegvalt, en hij heeft wel een signaal van de abs, dan kan hij ook een storing opslaan.
Dus ik zou de sensor en bekabeling onder de motorkap controleren, de sensor heeft een + een - en een snelheidssignaal.
Nop heb geen ABS.
Ik heb elders op t forum gelezen dat als je contact maakt met de resetknop van je teller ingedrukt, dat ie een zelftest uitvoert waarbij de tellers naar hun maximale waarde gaan.
Dat heb ik geprobeerd maar dat gebeurde helaas niet.
Ik dacht namelijk: Als de tellers dat wel gewoon doen dan ligt het niet in de tellerunit. (mits het signaal tot zelftest niet ergens anders vandaan komt, zoals de computer in het motorcompartiment).
Vandaag gebeurde het weer, er is echt geen peil op te trekken.
Maar omdat het opeens komt, en opeens weer weg is, denk ik nog steeds aan iets aan de bedrading ofzo...
Weet jij toevallig waar die de snelheid meet onder motorkap? En waar die bekabeling loopt?
Ondanks dat ik geen ABS heb kan ik er wel kijken dacht ik zo...
De snelheidssensor zit bovenop het differentieel van de versnellingsbak, vlak bij het schutbord.
het is een soort zwarte pin, waar een 3-polige stekker op zit. op die stekker zou je de metingen kunnen doen en dan aan de kabelboon trekken. let op dat hij dan wel op contact moet staan om de spanning te meten.
Wat Paul zegt dat de snelheidssensor stuk is of vanaf daar meten voor de draad of het tandwiel in de bak is niet oik meer
Ben ik heel brutaal als ik vraag: Heeft 1 van jullie een foto van waar de sensor zit?
Of een omschrijving? Waar ik ongeveer moet zoeken en hoe ik t herken?
:)
Staat hier ergens op het forum, tik maar eens snelheidsmeter in in de zoekfunctie, daar staat heel veel info.
ben even aan het kijken geweest maar kan het niet geheel plaatsen...
(http://www.xs4all.nl/~tjakobs/hier.JPG)
Het zwarte blokje bij de rode cirkel heb ik er even uit gehad. Wat het is weet ik niet, maar er zaten geen draden aan...
Bij de blauwe cirkel lijkt het alsof er een paar draden met elkaar verbonden zijn. Die heb ik even aangedrukt enzo...
Zit ik hier goed?
Nee, het rode cirkeltje is de ontluchting van de bak, en het blauwe cirkeltje is de stekker van de bdp sensor.
De snelheidssensor zit vanaf de blauwe cirkel nog verder naar achter en verder naar beneden.
Hee Paul, bedankt voor je toelichting weer!
Ik heb de sensor gevonden! Kan er alleen niet makkelijk bij.
Als ik wat aan de draden pluk dan gaat het 'electronicastoringslampje' in het dashboard weer uit en de teller doet het weer. Ik ga kijken of ik het zelf voor elkaar kan krijgen.
Lukt dat niet: volgende week gaat ie weg voor distributie en grote beurt, dan laat ik dan die draden even vastzetten.
Nogmaals bedankt voor je hulp!
Edit... Nu doet ie niets meer :D
Het kan ook nog de sensor zelf zijn, als hij naar de garage gaat, dan kunnen ze de bedrading meten (wel makkelijk als hij op dat moment niet werkt)
Hallo,
Mijn kilometerteller doet ook raar. Zodra ik het gas loslaat valt ie terug naar nul. geef ik gas, geeft ie de juiste snelheid aan. Vandaag naar de garage (ATU) geweest, uitgelezen en een sensor op de versnelllingsbak laten vervangen, maar nu doet ie t nog steeds. Ze hebben hem ook naar de dealer gebracht om hem daar uit te lezen. ze adviseren me om een nieuwe tellerbak in te laten zetten. dit grapje ging ongeveer 800/900 euro kosten. Ze wisten niet zeker of het hiermee gemaakt was. Andere optie was dat ze de hele kabelboom na gingen kijken. Nu had ie dat ook gedaan maar niet grondig. dit zou al een paar 100 euro kosten om alleen naar te kijken.
Heeft iemand een ander idee waarom mijn snelheidsmeter niet werkt?
groeten
Maarten
Zijn alle massa aansluitingen op de motor wel goed.
Ze kunnen ook nog bij de dealer de signaaldraad uitzoeken die van de rekeneenheid looppt naar de snelheidsmeter en er dan zo een nieuwe langs leggen,
Het zou ook nog idd in de klok zelf kunnen zitten.
Mijn advies begin maar eerst de massa's te controleren.
Nieuwe massa, plus en signaal leggen, dan werkt hij waarschijnlijk wel weer.