Helloes,
Ik heb twee weken terug zo'n 3-weg verdeler gekocht voor m'n sigarettenaansteker gekocht. Deze wil ik aan de achterkant van de sigarettenaansteker vast knopen zodat de verdeler altijd stroom heeft.
Met welke benodigdheden kan je dit het beste doen? Kan het gewoon met van die blokjes waar je de draadjes vast tussen zet met schroeven? (beetje wazige uitleg, i know, maar het is nog vroeg :P)
Die blokjes zijn kroon-steentjes :P
Het beste kun je alles gewoon solderen en netjes afwerken met krimp-kous. Veel van die kroonsteentjes zijn bagger en gaan erg snel roesten.
Ik zou het originele draadje doorknippen,..
stukje strippen andere draadjes erbij voegen.
daarna een smal koperbuisje eromheen schuiven, dichtknijpen en een stukje krimpkous eroverheen.
dan heb je een mooie vochtdichte aansluiting die niet teveel ruimte inneemt.
Kroon-steentjes... dat wordt zocht ik ;D
Ok bedankt voor de antwoorden. Dan kan ik er mee aan de slag O0
heb het toendertijd gedaan met die blokjes waar je de orginele draad in legt en dan een draad waarmee je de boel aansluit in de anderekant legt dichtknijpen en klaar dan heb je hem afgetapt zonder door te knippen
Een klemverbinding. :D
(http://www1.nl2.conrad.com/xl/8000_8999/8000/8050/8053/805386_BB_00_FB.EPS.jpg)
juistem alleen dan ie zo mooie roze maar en blauwe ;D
Maar dan moet je wel even een stukje stripen lijkt mij...
:D
Als je het goed doet, zit hij muurvast.
Dat ligt aan je definitie van muurvast ;)
Er zijn betere verbindingen , maar als je niet met een soldeerbout en stukje krimpkous overweg kan of wil dan is dit zeker de mooiste oplossing.
m.v.g
Dit is een slechte verbinding.
Mooi om iets aan te sluiten wat toch niet belangrijk is, maar voor de rest afblijven :P
Hoeveel storingen dat ik al meegemaakt heb door die klemmetjes (carkits zie zomaar uitvallen e.d.)
Netjes solderen is het beste :D
voor bijv. neon bij de voeten die ook nog eens op een aan-uit schakelaar staat is het wel te doen,
simpel weg omdat je met een soldeerbout niet achter je asbak kan komen,
ben het wel mee eens dat je om er 2 keer langer over te doen en dat het 100% zeker zit, maar zit er bij mij al 2 jaar op en geen problemen
Ik heb ook voor de neon bij de voeten klemverbindingen gebruikt . Hetzelfde heb ik gedaan bij het "knipperlichtrelais", wat ik achteraf heb ingebouwd, zodat de knipperlichten even branden als je de deuren vergrendeld en ontgrendeld.
Hahaha ok dan wordt het solderen :D
@ Henry: Dat is een grappig idee... hoe heb je dat precies gedaan?
Hoe heb ik wat gedaan? ???