Renault Mégane Club

Mégane 2 Technisch 2002-2009 => [Mégane 2] Motorisch => Topic gestart door: Meganelpg2005 op 23 juli 2017, 23:24:38

Titel: Schrapend geluid na vervangen distributieriem
Bericht door: Meganelpg2005 op 23 juli 2017, 23:24:38
Na het laten vervangen van mijn distributieriem heb ik rechtsvoor een schrapend geluid. Dit is alleen te horen bij lage snelheid/toeren. Je hoort het alleen als je bijvoorbeeld opeens het gas los laat (maar niet ontkoppeld), of als je hem in de versnelling laat staan dan de koppeling intrapt en weer op laat komen  (bij opkomen hoor je het), en bij het maken van een bocht naar links. Het is een schrapend metaalachtig geluid.
Ik ben terug naar de garage gegaan maar die konden eerst niks vinden en gaven aan dat het geen kwaad kon.
Na twee weken toch weer terug gegaan.  Ze hebben weer gekeken en gaven aan dat de motorsteun los is geweest bij vervangen dbriem en dat de steun nu mogelijk anders in zijn rubber ligt en dat daardoon mijn rechter rem misschien aanloopt.....dat ze er verder weinig aan konden doen maar dat ik anders op termijn mijn remschijf en blokken moest laten vervangen om van het geluid af te komen. Maar dat het zeker geen kwaad kon en dat ik er gewoon mee op vakantie kon....je raad het al, nu in Italië in de bergen veel koppelen ontkoppelwn op de motor remmen etc en het is veel erger geworden. Nu continu een schrapend geluid. Ik rook ook een brand lucht (rubber?). Bij een steil stukje naar beneden werd ook de blazende lucht van de airco een paar keer snel achter elkaar onderbroken alsof die heel kort even vastliep en weer doorging?
Iemand ideeën wat dit zou kunnen zijn? Ik ga hier ook maar naar de garage maar met jullie hulp kan ik ze misschien de goede kant op sturen. Bedankt alvast.
Titel: Re: Schrapend geluid na vervangen distributieriem
Bericht door: mark29 op 23 juli 2017, 23:56:58
Niet te veel mee rijden inderdaad.
Titel: Re: Schrapend geluid na vervangen distributieriem
Bericht door: RobScénic op 24 juli 2017, 18:34:17
Het eerste wat in me opkomt is een kapotte motorsteun aan distributiezijde. Zelf ook meegemaakt, een schurend metaalachtig geluid onder last. Kijk ook eens hoe je blok in de auto ligt, als het de motorsteun is zal hij er iets scheef in liggen. Aan de distributiezijde ligt hij dan lager.
Titel: Re: Schrapend geluid na vervangen distributieriem
Bericht door: Meganelpg2005 op 26 juli 2017, 23:30:33
Vandaag de auto weer opgehaald bij de garage.
Het was de dynamo. Die was nu helemmal kapot en had daarvoor waarschijnlijk het schurende geluid veroorzaakt.
Blij dat het is opgelost, wel een beetje jammer dat die schoften hier in Italië je 603€ berekenen voor het vervangen van een dynamo.......
Bedankt voor jullie input.
Titel: Re: Schrapend geluid na vervangen distributieriem
Bericht door: Jacques op 27 juli 2017, 00:31:38
Ik zou het ook even melden aan je garage in NL, die zeiden dat je er gerust mee kan door rijden. Zij zouden (een deel van) de rekening kunnen betalen. Dat je getild wordt in het buitenland bij een reparatie komt vaker voor.
Titel: Re: Schrapend geluid na vervangen distributieriem
Bericht door: mark29 op 27 juli 2017, 08:23:28
En je bent ervoor 2x weg gestuurd bij een garage.
Als ze die lager horen geluid maken, zou ik een schroevendraaier pakken en op de dynamo zetten en andere kant aan mijn oor, dan hoor je wat er kapot is. Beetje slordig vind ik dit.
Titel: Re: Schrapend geluid na vervangen distributieriem
Bericht door: Tedo op 27 juli 2017, 10:17:50
Zoiets (niets aan de hand, rij er maar mee door) zou bij 'mijn' Renault garage ook zomaar gebeurd kunnen zijn. Fijn dat het opgelost is, ik zou inderdaad wel kijken of je een deel vergoed kunt krijgen.
EhPortal 1.39.5 © 2025, WebDev