Ik heb het ' welbekende probleem van de ratel uit een motor tijdens starten' probleem...
Renault megane 1.6 16v 113 pk benzine uit 2004
Tijdens het starten lijkt het net of er knikkers in de motor zitten. Dit is soms met koude motor. Soms en warme moto . En soms helemaal niet.
Heb al wat op het internet lopen zoeken wat het nu wel en niet kan zijn. En daar kom je uit op de nokkenas versteller. Ook opgezocht wat het eventueel vervangen van dat tandwiel kost. En dat loopt rond de 900 euro...
Ook zeggen ze dat het aan de software kan liggen. Of aan de bdp. Sensor of aan de nokkenas positie sensor kan liggen. Ze hebben het er ook over gehad dat er nieuwe software op moet.
Hebben jullie hier ook ervaring me . Of wordt het gewoon vervangen die handel?
Ga binnenkort even langs de garage om te vragen of hun er iets aan kunnen zien tijdens het uitlezen. Of indd nieuwe software in schieten. Maar voordat die straks ook al 100 euro vragen voor alleen dat. Wou ik eerst een beetje weten waar ik aan toe ben
Je kunt 10 lap dingen doen, in de ontkenningsfase blijven.
Je eindigt met de nokkenasversteller.
Wees gerust je bent niet de enige die er last van heeft.
100% nokkenasversteller. Kan je op zich mee door rijden. Kan je intussen even sparen ;)
De reparatie van de nokkenasversteller is zo prijzig omdat de distributieriem er ook opnieuw op moet.
Zoals Felix zegt kan je er wel mee door rijden, het wordt alleen steeds irritanter.
Hallo allemaal
Heb hetzelfde probleem met mijn megane 2 1.6 16v al bijna een jaar.
Vroeger was het uitvallen zonder ratel en bij tweede keer direct starten
Na een tijdje begon het te ratelen en steeds erger geworden
Na 3e keer start het pas of bij starten direct paar seconden gas geven en daarna ook helemaal geen last meer van tenzij het 5 a 10 min stil staat
Bij plaatselijke garage nagevraagd en zei dat het de kleppenstoters zou kunnen zijn en anwb monteur zei dat het ook een grote kans zou zijn dat het de kleppenstoters waren.
Hierna besloten maar gelijk alles te vernieuwen
16 kleppenstoters
distributie incl waterpomp
koppeling
Helaas is het niet verdwenen zoals jullie het ook geraden zullen hebben
Bij uitlezen gaf het nokkenassensor fout aan en ga maar die nu vervangen
Mijn vraag nu is zou het zomaar kunnen dat het aan het nokkenassensor ligt en wat ik gelezen heb misschien het krukassensor?
Heb na distibutie en spanrol te hebben vervangen pas 1000km op de teller en mocht ik die nokkenasversteller willen vervangen moet ik dan nu weer deze distibutie gedoe opnieuw vernieuwen?
Waar ligt die nokkenasversteller als ik het vragen mag, heeft iemand toevallig een foto of een specifieke beschrijving??
Monteur hier gaf toen aan dat deze auto geen nokkenas verteller heeft.
Omdat ik geen extra geld wil en kan missen wil ik het toch dat ze het oplossen en daarna noooiitt meeerrr naar deze garage
Alvast aan allen mijn dank voor de moeite en tijd
gr
Fiko
Ze hebben een mooie klus gehad, maar geen idee van Renault gehad.
Die nokkenasversteller is kapot, deze loopt mee met jouw distributie, dus die mag weer los.
Klepstoters gaan eigenlijk maar zelden kapot.
Owja en die storing nokkenassensor is een gevolg omdat de nokkenas versteller niet functioneerd, nogal heel logisch als die ook al herrie maakt.
Ik neem aan dat ze dit kosteloos voor jou gaan maken, aangezien je van alles betaald hebt voor hun onkunde.
De versteller zit ingebouwd in de poelie van de inlaatnokkenas.
Deze afbeelding verduidelijkt het een en ander wellicht.
(https://3.bp.blogspot.com/-Tm0pHKetLMk/VvJg0YmZYiI/AAAAAAAAAgc/VqBX4h42g9IobPJYWRmAZ1eUt0_oclN9Q/s1600/1.jpg)
Goede garage gaan en nokkenasversteller laten vervangen.
Jantje0416 en Fiko.
Probleem met ratelen afgelopen.
Hey bedankt allen voor jullie reacties en hulp
Ondertussen was ik ff op vk vandaar deze late reactie
Heb nog ff gekeken, maar waar kan ik deze nokkenasversteller kopen? Alleen dealer of weten jullie nog een goedkoper alternatief, ik kan namelijk nergens een nokkenasversteller vinden of word het anders genoemd bij onderdelenshops?
Als laatst ben ik bang dat mijn distributie opnieuw vervangen moet worden, maar er is nu 1200km mee gereden
Kan ik na vervangen van versteller met zelfde distributie verder of moet ik weer het gehele set kopen?
Alvast bedankt allen
Gr
Fiko
Jouw garage zorgt voor onderdelen.
Of ga je zelf het maken?
Als je bij de winkel brood koopt neem je toch ook geen meel mee?
Beste mark29
Gelijk heb je, maar als je mijn eerdere berichten hebt gelezen begrijp je toch wel waarom
Deze garage heeft mij een hoop gekost en gezegd dat deze auto geen nokkenasversteller heeft.
Nu wil ik daarom zelf ervoor zorgen juiste onderdeel te vinden en het te laten vervangen.
Onderdelen zijn voor op mijn rekening en arbeid op hen rekening.
Wil gewoon nu eindelijk dat het probleem opgelost word
Evengoed bedankt
Gr
Hoop niet dat je het bij dezelfde garage laat doen als de eerdere reparatie.
Want als ze zeggen dat jouw motor geen nokkenasversteller heeft dan weten ze ook waarschijnlijk niet waar hij zit.
Zou wel een garage zoeken met verstand van zaken en niet waar je een onnodige reparatie hebt laten verrichten.
Ja ook jij hebt gelijk Richard65
Alleen heb al een boel geld uitgegeven en zij zullen geen arbeidskosten meer verrekenen.
Dus nu ik weet waar hij zit dankzij afbeelding die mark29 hebt gedeeld moet het wel goed komen.
Wat ik nu wil weten is of ik een nieuwe distributieset nog moet kopen met eentje die erop zit met 1200km erop
Tweede is of die nokkenasversteller hetzelfde onderdeel is als nokkenaspoelie? Of word deze anders genoemd of is het toch een ander onderdeel die ik moet hebben?
Nogmaals bedankt allen voor jullie tijd en moeite
Gr
Nokkenasversteller = nokkenaspoelie.
En ja; je zal er weer een nieuwe d-riem op moeten laten zetten (wat ik de garage zou laten betalen).
Oh ok Tedo
bedankt
Is het nokkenasversteller in het nokkenaspoelie ook
Moet ik nu een nokkenaspoelie vervangen?
(https://www.winparts.nl/motordelen-toebehoren/nokkenassen-tandwiel-stoters/renault/kangoo-kc0-1-bouwjaar-1997-08/c678-436-11876/tandwiel-nokkenas/p274196_900_900/tandwiel-nokkenas.jpg)
Foto als voorbeeld.
Je hebt een nokkenasversteller (dat is een poelie, een tandwiel) en een nokkenaspositiesensor (een sensor dus) die de ratel kunnen veroorzaken. In jouw geval is het de poelie. Deze laat ik zelf altijd mee vervangen met de d-riem (net als de waterpomp) omdat alles er dan toch al vanaf ligt. Tip voor een eventuele volgende keer.
Die foto die je nu laat zien is van een nokkenastand wiel van een 1500 dci, een k9k motor.
Maar goed, je hebt een punt, lastig verhaal.
Ow en die riem, als het bij ons een klant zou zijn, advies alles nieuw, ivm toch garantie moeten geven, zou het mijn eigen auto zijn, dan zou ik hem zo opnieuw monteren.
http://www.ebay.nl/itm/CAMSHAFT-DEPHASER-PULLEY-RENAULT-FLUENCE-LAGUNA-MEGANE-1-6-16V-GENUINE-OE-/262560768766?hash=item3d21d762fe:g:siEAAOSwd0BV0Xzh
Of het hele zooitje
http://www.ebay.nl/itm/DEPHASER-PULLEY-TIMING-CAM-BELT-KIT-WATER-PUMP-RENAULT-MEGANE-II-III-1-6-16V-/252522325056?hash=item3acb80e440:g:bMkAAOSwp5JWYWvR
He super bedankt allemaal het is me nu duidelijk
Ga gauw maar zo'n set bestellen Felix
Uit nieuwsgierigheid heb ik nog twee vraagjes
Wat gaat er nou stuk bij zo'n tandwiel, want het geratel is alleen tijdens het starten. Tijdens rijden en als je meteen opnieuw start is er geen probleem geen geratel
Wat als ik alleen het riem mee vervang samen met die tandwiel(poelie/nokkenasversteller) is het dan nog een risico? of is dit nou een stomme vraag
Nou het eerste vraag wil ik wel heel graag weten nu ik hier al over een jaar mee zit
Ik lees ook over een actuator die bij het nokkenas zit die het olie regelt ofzo en over een pcm update, kan iemand ook hier iets over delen svp?
Nou nogmaals super bedankt allen
Fijne zorgeloze km allemaal
Gr
Heeft er niemand hier antwoord op?
Alvast bedankt
In dit filmpje vind je je antwoord op wat er kapot gaat.
https://www.youtube.com/watch?v=1BrwrbVgMus
Ik denk dat de versteller bij een koude motor weer langzaam is leeggelopen (ivm interne slijtage). Als je dan de motor start dan zit er nog geen olie in waardoor het verstelgedeelte in de pully alle kanten op gaat. Dat maakt die herrie.
Toen ik er een nieuwe versteller op had gezet heb ik de oude versteller open gemaakt. Daarin was precies hetzelfde te zien als in bovenstaand filmpje.
Je kan er prima mee door rijden hoor. Ik was het al snel zat en heb de boel dus vervangen.
Die plunjer waar je het over hebt (actuator?) die kan je er zo uit halen en even schoonmaken. Je kan hem testen op werking door er 12v op te zetten. Als het goed is zie je dan dat er een opening open of dicht gaat. Door die opening stroomt de olie naar de versteller.
Het risico wat je hebt als je alleen de riem en de versteller doet (dus geen waterpomp en rollen) is dat de als een van de lagers van de rollen of waterpomp kapot gaat je het hele feest wéér opnieuw kan starten. Wat extra leuk is is dat er ook koelvloeistof door het lager van de waterpomp kan gaan lekken. Voor die paar tientjes meer zou ik die rollen en waterpomp lekker mee vervangen. Volgens mij kan je niet eens een distributieriem los kopen, daar zitten altijd rollen bij.
Maargoed. Ik ben verder ook maar een hobbyist die toevallig in staat is geweest zijn distributieriem te vervangen. Ik heb er verder dus ook geen praktijkervaring mee.
Ik heb een RX4 met het zelfde probleem en wil het zelf vervangen. Heb je er speciaal gereedschap voor nodig en waar haal ik dat??
Dan wat zijn ongeveer de materiaal kosten??
Alvast bedank
Goedendag,
Ik heb wel dat geratel, maar geen last van slecht starten hooguit een keer dat hij uitvalt na maanden (is een Megane II uit 2008).
Zou dat ook deze nokkenasversteller zijn?
Je hoort het bij vooral als ik veel kracht van de motor vraag en is begonnen met het trekken van de caravan.
Hoor het graag.
Groeten William
Welke motor ligt er in? Als je geratel hoort bij de start is de kans groot dat het de nokkenasversteller is. Laat hem anders eens uitlezen.
Ik heb een 1.6 16V K4M.
De motor hoor ik tijdens het starten niet ratelen, maar juist onder het rijden.
Dat is dan een ander probleem. Ik zou 'm ergens laten uitlezen voor de zekerheid.
Maar het zou ook iets onschuldigs kunnen zijn als een loszittend hitteschild o.i.d.
Tijdens rijden kunnen ze ook herrie maken, vooral die van de 2 liters. Maken dan een dieselend geluid.
Laat eens een renault monteur naar kijken, die zijn bekend met de geluiden.
Dank jullie voor het meedenken.
Zalk hem eens laten uitlezen.