Renault Mégane Club

Mégane 2 Technisch 2002-2009 => [Mégane 2] Overig => Topic gestart door: ronny willems op 13 januari 2016, 17:27:44

Titel: kachelventilator
Bericht door: ronny willems op 13 januari 2016, 17:27:44
hallo,


Mijn megane 2006 diesel grand tour zijn kachelventilator doet het niet meer
Volgens garage 1000 of meer euro aan kosten.

Wie kan mij helpen, wat, waar en hoe kan ik dat zelf doen.
Lijkt me sterk dat heel dashbord eruit moet.

ronny

Titel: Re: kachelventilator
Bericht door: mark op 13 januari 2016, 20:35:02
Ik heb het een paar keer bij een scenic 2 gedaan.
Daar moet ook het hele dashboard er uit.

Een scenic kan ik in 4 uurtjes klaar krijgen. Als alles mee zit.

Dus het zal met een megane wel ongeveer het zelfde zijn.  ;)
Titel: Re: kachelventilator
Bericht door: ronny willems op 14 januari 2016, 14:02:37
Hier ben ik dus niks wijzer mee.
Titel: Re: kachelventilator
Bericht door: Bobo1.6 op 14 januari 2016, 14:18:51
Wat verwacht je dan voor antwoord? Want je krijgt een duidelijk antwoord van Mark over een gelijkwaardige auto, en dat de garage je niet zomaar een oor aan naait.
Titel: Re: kachelventilator
Bericht door: Yorick op 14 januari 2016, 14:32:14
Feit is dus wel dat het dashboard er helemaal uit moet als ik Mark goed begrijp. Wat er daarna nog moet gebeuren, weet ik ook niet. Maar de garage zal daar dus wel wat uren mee zoet zijn. Wat de onderdelen kosten, weet ik niet.

Wat kun je allemaal zelf? Kun je iets met dit topic (http://www.meganeclub.nl/fora/index.php?topic=18092.0)?
Titel: Re: kachelventilator
Bericht door: A110 op 14 januari 2016, 16:20:18
Het ligt eraan aan welke kant hij zit. Ik vermoed dat ie aan de linkerkant net boven bij de pedalen zit.
Het is wat werk maar ik heb het voor elkaar gekregen om het dashbord te laten zitten. Gaspedaal verwijderen en een gedeelte van stuurkolom geloof ik en toen kon de motor er met gepriegel eruit gehaald worden.

Ik vind €1000,- wel aan de hoge kant. Ik zou zelf meer rond de €500,- zeggen misschien €600,- maar hoger niet.
Titel: Re: kachelventilator
Bericht door: Yorick op 14 januari 2016, 16:41:40
Qua kosten leek het mij ook teveel.
Titel: Re: kachelventilator
Bericht door: wstoof op 22 januari 2016, 14:47:58
Heb hetzelfde probleem gehad 3 Maanden geleden.
idd , het dashboard moet er voor uit,
was ruim 900,- euro kwijt,
Titel: Re: kachelventilator
Bericht door: JWL op 25 januari 2016, 12:48:43
Dashboard hoeft er niet uit.
Heb de ventilator er al een keer uitgehaald omdat hier een stuk isolatie in zat.
Heb voor het gemak alleen ff de bestuurdersstoel eruit gehaald, 4 boutjes en een stekkertje onder de stoel los, stoel naast de auto gezet.
gaspedaal los halen sleutel 10, dan kan je in je auto gaan liggen (niet comfortabel) je voelt naar boven vlakbij het raam. Daar voel je de ventilator zitten, stekkertje losmaken, aan de bovenkant zit 1 torx schroefje deze draai je los. Dan draai je de ventilator want het is een bajonetsluiting, en haalt hem heel voorzichtig naar beneden. Het is krap en een beetje priegelig, maar goed te doen. Misschien ben je een uurtje kwijt, maar zo verdien je toch heel gemakkelijk 1000euro!!!!! Schandalige prijs ook!! Succes.

Ps weet niet of je er 1 met climate control hebt, zo ja dan is dit het juiste verhaal.
EhPortal 1.39.5 © 2025, WebDev