Ik heb sinds een paar dagen dat ik een krakend geluid hoor uit mijn stuurkolom en sinds zonet is het airbaglampje gaan branden.
Ik heb 'm even aan de uitleescomputer gehangen en krijg code DF072, onderbroken circuit stuurwiel. Ik vermoed dat ik met de sleepringkwaal heb te maken.
Kun je de ring/kapotte onderdelen los krijgen bij de dealer? Ik heb namelijk even gezocht op internet en kom bij de online slopers op een complete combischakelaar uit. Laagste prijzen zo'n 75 euro.
Bij het vervangen ervan, zijn daar nog specifieke handelingen bij nodig?
Nee is niet los te krijgen, kom je idd op complete combi schakeling uit. En 75 euro is niet duur.
Let wel op dat je er 1 krijgt die geschikt iscruisecontrole .(als je dat hebt natuurlijk)
Bedankt Matthew, als het goed is wel, ik ga de unit morgen ophalen en bekijken. Bedankt voor de tip qua CC, daar had ik zo gauw nog niet aan gedacht.
Ik heb een Privilege, dus alle toeters en bellen... :x
Ik moet er de automatische verlichting op hebben, net als de radio bediening en de cruise.
Verder nog tips/tricks qua montage?
Ik heb ergens gelezen dat je er op moet denken dat de sleepring gecentreerd moet zitten bij het monteren. Dus even volledig naar links en naar rechts draaien en omwentelingen tellen, voordat je 'm monteert.
Goed dat je met de heads-up kwam van de cruise. Het onderdeel wat ik gereserveerd had, had geen cruise maar wel radiobediening. Bijna de verkeerde gekocht dus.
Ik heb nu de omliggende slopers gebeld en niemand heeft wat liggen, zelfs Holtrop niet. Via een google zoektochtje ben ik nu bij een exemplaar van de 8200213761 uitgekomen die een ton heeft gedraaid. En RB & CC heeft.
Kostte iets meer (90) dan gemiddeld, maar hoop dat dat het waard is. Nieuw was ik 185 kwijt geweest (dealer).
Nadeel van 2e hands is dat je niet weet in welke stand deze is uitgebouwd.
Bij nieuw zit deze geborgt en kan er niks mis gaan met montage.
Als namelijk blijkt dat de 2e handse niet goed gecentreerd is dan is het met 1 keer volledig sturen alweer gebeurt.
Klopt, dat had ik in mijn 1e reactie al aangegeven. Volgens mij moet je het center wel kunnen bepalen met een aantal keer heen en weer draaien.
De schakelaar kwam vandaag binnen en niet gecentreerd. Het lijkt erop dat er tijdens het ontwerpen van dat ding in ieder geval 1 iemand wakker is geweest bij Renault.
Ik telde 4 omwentelingen, bij de centreerstand had ik een gat achter het kijkvenstertje, 1x naar links draaien de letter L en 2x naar links was LL. 1x naar rechts was R en 2x RR.
Het lijkt me haast te simpel, maar het midden lijkt zeer gemakkelijk te vinden.
Nieuwe in de verpakking komt altijd met een sealtje.
Maar monteren stelt niks voor, je moet alleen niet gelijk gaan draaien en dan monteren.
Wel bij een 2e hands, dan moet je juist draaien voordat je monteert. als je hem niet gecentreerd monteert, heb je 'm bij de 1e keer de verkeerde kant opsturen direct kapot.
Monteren stelt inderdaad weinig voor, gewoon koppie erbij !-!
Hoe dan ook, gisteren de boel weer gemonteerd en alles lijkt te werken. We rijden weer vrolijk verder.
!-!mooi zo en idd goed dat je het middenpunt hebt uitgezocht.
Bij mij is ook het AirBag lampje gaan branden, dus misschien wel dezelfde kwaal ?
Ik vraag me af hoe ik daar achter kan komen. Ik kan er wel zomaar een 'nieuwe' combischakelaar in gaan zetten, maar misschien ligt het wel aan iets anders?? Kan je die combischakelaar doormeten?
En als ik die combischakelaar heb vervangen (of gerepareerd), gaat dat lampje van vanzelf uit, of moet hij aan de computer worden gehangen voor een reset?
Probeer de claxon en de cruise control. Doen die het niet, dan is het zeker de sleepring. Doen die het wel, dan heb je waarschijnlijk een storing elders.
Heb je ook slepende geluiden uit de stuurkolom? zoja, duidt op de sleepring.
Wil je zekerheid, dan zul je het uit moeten lezen. Foutcode DF072 geeft de sleepring min of meer aan. Ik heb het geluk dat ik die apparatuur zelf heb.
Als je hem hebt vervangen, dan dooft het lampje weer vanzelf.
Zappy, eerst uitlezen dan pas vervangen.
Kan 100 dingen zijn, of stekkers onder de stoelen, misschien wel een gordeltulpje.
Of een slechte stekker bij een airbag enz enz, zomaar sleepring vervangen is zonde van het geld en de moeite natuurlijk.
Of je moet ook echt het slepende geluid van die lint horen.
Dank voor deze nuttige informatie !-!
Ik hoor geen schurende geluiden uit de stuurkolom, claxon en cruisecontrol doen het goed. Dus ik ga op zoek naar een andere oorzaak.
Ik kan van een collega een OBD2 uitleesapparaat lenen, daar ga ik dan eerst maar mee aan de slag.
Zorg er wel voor dat dat apparaatje ook het airbag circuit kan uitlezen.