Renault Mégane Club

Mégane 2 Technisch 2002-2009 => [Mégane 2] Overig => Topic gestart door: Tedo op 28 augustus 2013, 16:16:28

Titel: Onderbreking cruise control bij gebruik richtingaanwijzer
Bericht door: Tedo op 28 augustus 2013, 16:16:28
Tijdens onze vakantie naar Zuid-Frankrijk deed zich soms het vreemde geval voor dat wanneer we met cruise control aan reden en vervolgens de richtingaanwijzer naar links of rechts gebruikten, de cruise control ervan af ging (net als bij het drukken op de O knop of het aanraken van het rem-, of koppelingspedaal). Het was maar af een toe (dus niet iedere keer), en het gebeurde zowel bij het even aanraken van de richtingaanwijzerhendel, als bij het volledig naar een zijde drukken daarvan (permanent richtingaanwijzer aan). Even op de R toets drukken en hij deed het weer. Vreemd!  8)7

Zou dit kunnen duiden op het langzaam stuk gaan van de sleepring?
Titel: Re: Onderbreking cruise control bij gebruik richtingaanwijzer
Bericht door: BadEend op 28 augustus 2013, 16:19:16
Dat lijkt er wel op.
Titel: Re: Onderbreking cruise control bij gebruik richtingaanwijzer
Bericht door: Tedo op 28 augustus 2013, 16:28:35
Ik vond ook dit:

http://megane2.superforum.fr/t20218-probleme-clignotant-feux-stop-regulateur?highlight=Regulateur+de+Vitesse

waarin men spreekt over slecht (massa)contact in het linker achterlicht. Nu heb ik vlak voor mijn vakantie de beide achterlichten, die waren beplakt met Fly eyes folie, vervangen door de originele.
Titel: Re: Onderbreking cruise control bij gebruik richtingaanwijzer
Bericht door: Marc H. op 28 augustus 2013, 18:46:35
Had hetzelfde probleem met mijn oude Meg II. Opgelost door de stekkers van de achterlichten schoon te schuren. De stroom van het knipperlicht ' lekte' naar het remlicht, waardoor de cruise control eraf viel. Kom daar maar eens op..., maar bijna 100% zeker dat het dat is.

succes.
Titel: Re: Onderbreking cruise control bij gebruik richtingaanwijzer
Bericht door: BadEend op 28 augustus 2013, 19:36:28
Het is het proberen waard.
Titel: Re: Onderbreking cruise control bij gebruik richtingaanwijzer
Bericht door: J to the H (Jeroen) op 28 augustus 2013, 19:43:36
Klinkt heel plausibel. Vooral meg 1's staan bekend om massaproblemen, maar een niet zichtbaar lekspanninkje kan al zorgen dat de cc uitslaat.
Titel: Re: Onderbreking cruise control bij gebruik richtingaanwijzer
Bericht door: Tedo op 28 augustus 2013, 21:21:29
Ik heb vandaag de lamphouders gewisseld, de stekkers nagekeken, en alle bolletjes er opnieuw ingezet. Als dit het is, zou het mysterie opgelost moeten zijn.
EhPortal 1.39.5 © 2025, WebDev