Hallo,
Ik ben eigenaar van een renault megane coupe 1.6 uit 1995.
Gisteravond onder het rijden zag ik dat het metertje van de tempratuur bijna tot de max stond.
Auto direct aan de kant gezet motorkap opengedaan en allemaal koelvloeistof spoot eruit.
Motor af laten koelen koelvloeistof zat nu onder het minimum, bijgevuld en rustig naar huis gereden (aangezien ik er bijna was).
Nu koelvloeistof weer bijgevuld stationair laten draaien gebeurt er niet veel, kachel volop op gezet en beetje gas gegeven, metertje van tempratuur gaat langzaam omhoog en koelvloeistof begint te stijgen.
Kachel word niet warm blaast alleen koude lucht.
Wat kan dit zijn??
Alvast bedankt,
Sander
Je KVS was bijna op & die heb je bijgevuld !-!
Het verwarmingselement van je kachel lijkt me kapot Y
koelvloeistof had ik 2 week geleden bijgevuld dus lijkt me niet dat dit het geval is?
tempratuur stijgt trouwens ook als de kachel uit is
Koelsysteem onder druk laten zetten.
Als je daarmee geen lek vind ligt de koppakking eruit.
Ik lees dacht ik echt dat je de KVS eruit zag spuiten, dan weet je toch waar het vandaan komt????
Ja spoot uit het tankje zelf (gewoon bij de dop), ik vermoed dat de radiator kapot is.
Heb net weer een rondje gereden kachel word wel warm, alle slangen worden warm maar de radiator blijft ijskoud.
Dus net maar een nieuwe besteld en hopen dat dit het probleem oplost.
Ehm thermostaat al eens gechecked, lijkt erop of die dicht blijft staan... (stuk goedkoper dan een waarschijnlijk niet lekke radiateur)
Hoe kun je dit het beste nakijken?
Eruit halen en dan in een pan water leggen.Dit op hetgas en dan laten koken. als het goed gaat ie op
een gegeven moment open(beweegt uit elkaar). Doet ie het niet dan laat ie de koelvloeistof niet doorstromen en dan moet er een nieuwe in.
Thermostaat eruit halen. Een pannetje water op het vuur zetten. Als je de thermostaat in kokend of bijna kokent water stopt zie je de thermostaat open gaan. Dat gebeurt meestal tussen de 80 en 90 °C.
We waren tegelijk aan het antwoorden.
Top !-! Ga dit morgen gelijk even uitproberen.
Hopen dat dit dan het geval is!
Je kan ook proberen om de radiator goed door te spoelen, eventueel met een speciaal reinigingsmiddel.
De drukopbouw kan niet veroorzaakt worden door een slecht werkende thermostaat, maar wel door een verstopping of een lekke koppakking.
Leg mij eens uit waarom je geen druk opbouw kan krijgen door een slecht werkende thermostaat?????? Als je thermosstaat niet open gaat dan gaat je kvs koken, en koken betekent toch echt dat er druk opbouw is....
Ik zei het misschien wat onduidelijk.
Alle koelslangen worden gewoon warm dus de thermostaat gaat in ieder geval wel open.
Dan blijft er dus nog de koppakking of een verstopping/lekkage over.
Gaat de koelventilator wel gewoon draaien?
Ik ga nu de thermostaat eruit halen.
Nee de koelventilator draait niet
Heb je de radiator inmiddels al vervangen?
Als die na het vervangen nog niet warm word vrees ik voor je koppakking.
Radiator nog niet vervangen is besteld komt maandag binnen.
Thermostaat wel gecontroleerd die is goed.
Ik hoor trouwens ook allemaal geklots (lijkt mij op koelvloeist) als ik een bocht omga vlakbij mijn gaspedaal enz ergens in die richting. Kan dit kloppen?
Gr,
Sander
Dat zou van je kachelradiator kunnen zijn.
Zie je toevallig ergens een koelvloeistof lekkage?
Het beste is als je je koelsysteem even onder druk laat zetten, dan weet je zeker of en zo ja waar er een lek is.
Is het inmiddels al opgelost en zo ja waar lag het aan?
Ik heb een keer een koppakking van de k7m (1.6e) opgeblazen doordat de radiator niet goed werkte. Die dingen hangen dus samen.
Een nieuwe radiator koste 80 euro, de koprevisie 350... (er zat een scheurtje in).
Toen bleef de temperatuurmeter echter gewoon in het midden (het bleek dat die op slechts 1 punt meet, en niet zo'n relevant punt dus).
Koppakking gaat alleen stuk door oververhitting.
Dit kan komen door een verkeerd mengsel en/of een slecht werkend koelsysteem.