Goedenmorgen allen,
Weet iemand een site of winkel waar je een koppelings setje kan kopen met een lichtere vliegwiel ?
Mijn koppeling begint op te raken merk ik nu, en ik wil hem dus vervangen en dacht dit lijkt me best een leuke optie :P
Als het te duur wordt dan haal ik een normaal setje.
En wat is een goed merk om te halen ?
Mvg Rogier
Je zou een set van Helix kunnen pakken. Weet alleen niet of deze een lichter vliegwiel heeft. Dacht dat biesheuvel deze kon leveren.
Zeker een goede optie, maar geen goedkope... (Vliegwiel zou je ook kunnen laten afdraaien, maar dan wel door een goed bedrijf)
Afdraaien vindt ik geen optie, ik heb gelezen wat er kan gebeuren (schijnt vaak voor te komen) met een afgedraaide vliegwiel, dat wil ik never niet mee maken.
Dacht dat josje een adresje had in duitsland voor een setje incl een lichtere vliegwiel.
Een aantal mensen van RTC rijden rond met een door Patrik Biggelaar afgedraaid (eigenlijk gefreesd) en gebalanceerd vliegwiel. En dat zijn altijd blokken van minimaal 150 krukaspk's (vaak F7R). Nog nooit een verhaal gelezen over een ge-explodeerd vliegwiel. Maar hoe dan ook. Het levert je geen extra vermogen op. Alleen stijgt en daalt je motor wat sneller in toeren en schakelt de boel wat gemakelijker.
Ik weet dat het me niks oplevert, het lijkt me fijner als de auto sneller op touren is en dan rij je ook een stuk makkelijker door als ik een keer het gas in trap als ik iemand in wil halen :P.
Maar als het te duur wordt dan doe ik het niet hoor ;)
Maar een lichter vliegwiel betekend ook slechter stationair draaien....
Ik heb het gelezen inderdaad, de auto gaat onregelmatig stationair lopen.
Daarom gewoon laten doen bij een bedrijf die weet wat te doen, en die de boel ook uitbalanceert, en geen beun de haas die maar wat doet,maar dat geld eigenlijk voor alles wat je aan je auto wilt veranderen ;)
ik krijg boebels van sommige uitspraken. Als je zelf niks getest hebt met dergelijke zaken, waarom dan zomaar zaken posten die helemaal nergens op slaan ??? Van een verlicht vliegwiel gaat er helemaal niks onregelmatig lopen. Ik ben ondertussen de tel kwijt hoeveel ik er rondrijden heb.
(http://i83.photobucket.com/albums/j320/joke221/F7P%20and%20R%20light%20flywheel/IMG_0120.jpg)
(http://i83.photobucket.com/albums/j320/joke221/F7P%20and%20R%20light%20flywheel/IMG_0119.jpg)
Daarom zei ik al ga wel naar iemand die verstand van zaken heeft, ik heb ook genoeg slecht lopende auto's gezien of compleet uit elkaar gespatte vliegwielen omdat er een beun "gewoon" ff wat afgedraaid had...
Tja, je zou Patrick Biggelaar inderdaad eens kunnen vragen Rogier. Die heeft er volgens mij wel ervaring mee en dan weet je meteen wat het eventueel kosten moet. Of misschien kan Jo je ook een voorstel doen, dat weet ik niet.
125 € + inruil (Megane vliegwielen kom je niet zo vaak tegen tov clio/19/5)
@ jo ik vertel alleen maar wat ik lees he ;) ik las namelijk op een site dat je auto onregelmatig kan gaan lopen, en dat een afgedraaide vliegwiel kapot kunnen gaan tijdens het vol uit rijden.
En ik denk dat je bedrag alleen voor het vliegwiel is, het is natuurlijk niet duur maar het wordt wel prijziger als je ook de koppeling moet vervangen, had namelijk gehoopt dat het 1 was en dat je het niet los hoefde te kopen. Maar daar heb ik me dus in vergist.
Wat zijn een beetje goeie koppelings platen dan ? want op internet vindt je veel voor 100,- voor de 1.6 8v
als ik me niet vergis gaat hij alleen onregelmatig lopen in combinatie met
een set wilde(re) nokkenstokken.
Ook als er een beun teveel eraf gehaald heeft, of als ie niet goed in balans is, daarom nogmaals dit moet iig gedaan worden door iemand die er verstand van heeft.
Als de bak er toch af moet voor een koppeling,is dit misschien leuk om mee te nemen.
toen de druklager van onze pug vervangen moesten vervangen,hebben we meteen
voor een nieuwe complete koppelingsset gekozen.
op internet is ook veel troep te koop, dat heb ik ook met schade en schande moeten leren. Vooral op ebay vind je "koopjes" die achteraf serieuse miskopen blijken te zijn zoals bv een paddle clutch voor 120 €. Als je een degelijke koppeling zoekt neem dan een std valeo of sachs, daar kan niks mis mee gaan. Indien gewenst kan ik wel even informeren voor de prijs van een nieuwe koppeling.
@christian, het wordt waarschijnlijk ook gedaan, platen + drukgroep tenminste als je dit bedoelt :P. @ Jo het gaat mij gewoon om een normaal setje, ik rij wel wat sportiever af en toe, maar voornamelijk wordt er normaal mee gereden.
valeo is OEM