Renault Mégane Club

Mégane I Technisch 1996-2002 => [Mégane I] Overig => Topic gestart door: spoortje op 17 december 2012, 07:25:05

Titel: afstand bediening infrarood of fm gestuurd
Bericht door: spoortje op 17 december 2012, 07:25:05
is de centrale vergrendeling infrarood of fm gestuurd bij de Megane scenic 1,9 dti Kaleido.
wie weet hier antwoord op.
laguna en safrane hadden 1998 al fm gestuurd.
dus ik neem aan dat de megane ook vanaf 1998 fm gestuurd was.
Titel: Re: afstand bediening infrarood of fm gestuurd
Bericht door: Jeroen op 17 december 2012, 10:12:39
Ga op een afstand staan en kijk of die opengaat. Gaat de auto open (of dicht) dan is het FM gestuurd.
Werkt het alleen als je naar binnen richt dan is het infrarood.
Titel: Re: afstand bediening infrarood of fm gestuurd
Bericht door: Paul op 17 december 2012, 13:47:33
Als de lampen niet knipperen als je de deuren op slot doet, dan heb je infarood.
1999 heeft de megane pas fm volgens mij.
Titel: Re: afstand bediening infrarood of fm gestuurd
Bericht door: nielsjoh op 17 december 2012, 14:42:41
Iemand ervaring met het ombouwen van infrarood naar fm, of het kan en wat de kosten zijn?
Titel: Re: afstand bediening infrarood of fm gestuurd
Bericht door: RobScénic op 17 december 2012, 16:21:26
Je kunt ook naar de sleutel kijken, zit er langs de sleutelbaard een lampje die niet schijnt dan is hij infrarood. Kun je controleren of hij het doet met een digitale camera. De mijne is van 1998 en is (helaas) infrarood.

Ombouwen is niet te doen, daar bij een infrarood systeem de startonderbrekercode meegezonden wordt via infrarood. Als je om wilt bouwen zul je dus nieuwe sleutels, een fm-ontvanger, een transponderlezer om het contactslot, de ECU en de UBIX van de donorauto moeten hebben.
Titel: Re: afstand bediening infrarood of fm gestuurd
Bericht door: RicharddeJong op 24 december 2012, 17:15:32
Ik heb dus ook infrarood (helaas) maar zat er zelf aan te denken om een los setje te kopen met afstandsbediening (zonder sleutel) en die op de bestaande motoren van de CV aan te sluiten. zo een setje met ontvanger en losse afstandbediening is niet duur, en dan kan ik mijn orginele sleutel gebruiken bij het starten, weet iemand toevallig of dit mogelijk is? zou voor mij en voor de maker van dit topic de ideale oplossing zijn dacht ik zo.
Titel: Re: afstand bediening infrarood of fm gestuurd
Bericht door: RobScénic op 24 december 2012, 20:47:42
Dat is inderdaad mogelijk. Maar of het handig is?
Titel: Re: afstand bediening infrarood of fm gestuurd
Bericht door: RicharddeJong op 24 december 2012, 21:07:12
naar mijn idee wel ik heb nu dat ik vanaf een halve meter me auto dicht kan doen en als ik het vergeet vanaf 8 meter weer terug moe lopen om het alsnog te doen =P als je het alleen al aanziet denk je al damn wat voor ### zooi heb hij dan, haha.
Titel: Re: afstand bediening infrarood of fm gestuurd
Bericht door: spoortje op 24 december 2012, 22:39:13
mijn scenic is fm gestuurd.
dus ik hoef niet te richten naar dak console.
hij knip oogt naar me , met andere woorden ga je weer een tochtje met me maken.
gr
Titel: Re: afstand bediening infrarood of fm gestuurd
Bericht door: fitz op 25 december 2012, 01:22:46
Mijns inziens is aanpassingen aan dat systeem vragen om problemen, dus ik zou er lekker afblijven. En persoonlijk ben ik nooit vergeten mijn auto op slot te zetten en terug moeten lopen etc. Misschien is het een kwestie van gewenning.
Alles is mogelijk, wat kjost het, wat win je erbij etc?
Voor mij is het nooit een optie geweest, omdat ik de winst te klein vond tegenover de moeilijkheden die je je wellicht op de hals haalt.
EhPortal 1.39.5 © 2025, WebDev