Renault Mégane Club

Mégane I Technisch 1996-2002 => [Mégane I] Motorisch => Topic gestart door: Calve op 5 juni 2012, 13:10:35

Titel: vermogenwinst
Bericht door: Calve op 5 juni 2012, 13:10:35
Hallo samen,

Ik heb een vraagje, Ik en een maatje zijn opzoek gegaan naar een megane coupe om er een leuk scheurauto van te maken, eigenlijk om er 1 van de sloop te redden. we hebben er 1 gevonden de in elkaar zit, maar dat is vooral cosmetish. dus die kunnen we mooi opknappen.
onze vraag was eigenlijk waarmee je het makkelijkst/niet al te duur leuke vermogen winst kan boeken?
De auto moet wel straat legaal blijven. We moeten er ook nog mee naar activiteiten kunnen ;).

het is een 1.6e met 165000 op de teller bwj 98.
dezelfde als ik zodat we vergelijkingmateriaal hebben.

(mijn maat is automonteur, maar heeft geen verstand van renault)

Gegroet.
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: -Jo- op 5 juni 2012, 13:20:27
terug van de hand doen en een 2.0 16v kopen. OF je moet een dikke bankrekening hebben om er een forced induction van te maken.

Lees dit forum even door, er zijn hier mensen zat die ermee aan de gang zijn gegaan. Het kan bot klinken maar het is de werkelijkheid.

*dit type heeft geen programmeerbare ecu, dus je bent verplicht er iets tussen te bakken als een piggy of iets dergelijks.

Vergeet dikke blerpijpen, luchtfilters e.a...UTOPIE !
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Christian de Vriend op 5 juni 2012, 13:47:19
Ik heb nog wat leuk spul straks voor een 1,6e
de motor van mijn gebakje is aan zn laatste levens maanden bezig,dus als die ter ziele is,ga ik over op de 2,0 16v.

Maar mijn motortje wat niet standaard,en hen kwa rand apparatuur veel vervangen en aangepast
luchtfilter systeem
denso iridium bougies
magnecore bougiekabels
dubbel membraams instelbare benzinedruk regelaar
4-2-1 spagetti spruitstuk
kat. vervanger met demper
(spruitstuk en kat verv. zijn van supersprint)
de kat zelf heb ik ook nog

Het laatst gemeten vermogen was 92.5PK en 140Nm op de wieltjes
(standaard vermogen is ook 90pk en 140nm,maar dan aan de krukas)

Opzich kwa cijfers niet veel winst,maar kwa reactie is/was het een super leuk motortje.
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Dirk Kuipers op 5 juni 2012, 15:00:41
Hoi,

Dit onderwerp is inderdaad vaker besproken.
Bijvoorbeeld:
http://www.meganeclub.nl/fora/index.php?topic=2091.0

Misschien dat je daar wat nuttigs kunt lezen.

Begin inderdaad met een goede basis. Als je naar een megane coupe kijkt is dat (qua power) toch wel de F7R 2.0 16v.

Als je die vervolgens nog wilt oppimpen (met een beperkt budget) zou ik kiezen voor een turbo.
Grofweg heb je dan nodig:
- programmeerbare ecu
- turbo
- uitlaatspruitstuk
- wellicht injectoren (volgens mij heeft de clio ook wel zwaardere waardoor je zou kunnen kijken naar 2de hands)
- andere zuigers / drijfstangen (drijfstangen van clio zijn bv ook dikker dan die van de megane, die zou je kunnen pakken om binnen een budget te blijven)
- en daar komen natuurlijk de kleine dingetjes nog bij (als je het blok uitelkaar hebt gehad) zoals arp boutjes (zou ik altijd nemen), nieuwe kopbouten, distributieset, olie, lagersetje, etc

Maar bovenstaand lijstje kost natuurlijk wel geld. Het is niet zo dat je dat voor een paar 100,- euro hebt gedaan.

Succes met jullie plannen!
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Roadkill (Michiel) op 5 juni 2012, 15:46:37
Probeer eens ipv vermogenwinst het te zoeken in gewichts verlies! Elke kilo die je minder hoeft mee te nemen scheelt meer dan 1 pk extra,dus onnodige isolatie er uit,achterbank bij je schoonmoeder in de schuur,op je voorraam na al je ruiten vervangen door plexiglas,reserve wiel eruit,deurpanelen,dak bekleding,kofferbak strippen,mistlampen kunnen er ook uit. De motor heeft dan veel minder gewicht om mee te nemen,en de wegligging zal ook wel beter worden,zeker met een schroefset er onder. Dit alles kost een stuk minder en probeer je pk/kg verhouding zo maar eens te krijgen met tuning..... (ok gewichts vermindering & Tuning is nog mooier,maar met een beperkt budget?
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: megcab2000 (Verkocht) op 5 juni 2012, 18:57:32
Gewichtsbesparing is inderdaad een vaak vergeten punt, maar " ....Elke kilo die je minder hoeft mee te nemen scheelt meer dan 1 pk extra..."
klopt weer niet.

Voorbeeldje: een wagen met 100pk op 1000kg = 1 pk per 10 kg (snelle wagens beginnen bij 1 op 7 kg of lager zegmaar).
                     dezelfde, maar dan 30kg lichter     = 1 pk per  9.7 kg

Scheelt wat in snellere acceleratie.
Zelf afvallen helpt ook (zeg ik tegen mezelf)  :D

Vroeger had een oude buurjongen zijn Alfa 75 2.0 twinspark (origineel 148 pk) helemaal gestript, enkel nog de voorstoel als interieur.
Hij was inderdaad stukken sneller geworden, nog lang niet zo snel als m'n 155 pk 75 1.8 turbo, maar die achterwielaandrijver brak echt gevaarlijk uit bij gasgeven in bochten. Achterkant te licht,de ideale gewichtsverdeling was zoek.

gr.
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Roadkill (Michiel) op 5 juni 2012, 19:11:50
Sorry dat was wat enthousiast,maar goed je merkt het zeker! (merk al een wereld van verschil of ik alleen in de auto zit,of als we met het gezin onderweg zijn... (enne de ramen vervangen komt zeker het zwaarte punt van de auto ten goede!!)
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Albert001 op 5 juni 2012, 19:16:45
Haal een ouwe katalysator van de sloop haal de pot er tussen uit en vervang deze met een masief stale pijp en je merkt gelijk dat je meer trek vermogen hebt en een hogere topsnelheid.

Ik heb zelf ook een 1.6e 8v uit 98 en heb dit zelf ook gedaan de top was rond de 190 km p/h en nu loopt hij op de navi rond de 233 km p/h dus dat is al een heel erg groot verschil.

Mijn kleppen zijn ook anders gesteld waardoor ik van standaard 90 pk naar de 136 pk ben gegaan incl de kat vervanger
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: ShiftGear ( Erwin de Rijke ) op 5 juni 2012, 19:24:18
@ Albert: dit begint toch op een café PKtjes  taal te lijken.
Als het allemaal zo gemakkelijk ging zoals jij hierboven verteld wil ik het wel zien op de rollenbank.
Ik heb nu dan een uitlaatsysteem dat begint na de spruitstuk, maar dat betekent niet dat ik gelijk 5 of minder pk er bij heb!
Ik zou trouwens niet weten hoeveel pk ik heb op dit moment, maar weet wel dat hij beter reageert op het gas pedaal en dat het geluid een verslaving is!  8)
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: -Jo- op 5 juni 2012, 19:28:42
f*cking hell, gooi aub geen slot maar een anker op dit topic !!!
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Albert001 op 5 juni 2012, 19:32:14
@ ShiftGear dat met de kleppen heeft de eerste eigenaar gedaan in Duitsland voordat de auto naar NL kwam ik heb zelf de kat vervangen omdat ik bij de keuring een nieuwe kat eronder had gezet omdat de oude leeg was en merkte gelijk het verschil.
De nieuwe kat heb ik nog in de garage liggen voor als de auto weg gaat of opnieuw gekeurd moet worden aangezien hij zo niet door de keuring komt.

Ik heb expres de oude kat in stukken gezaagd zodat ik alle flensen had en de bevestiging voor de lambda sone en makkelijker kan wisselen.

Zal eens aan een kennis van me vragen wanneer hij tijd heeft om de auto weer op de bank te zetten en een uitdraai uploaden.
Maar zoals je zelf ook weet is het niet alleen de PK's die het doen het gaat ook om de Nw en om eerlijk te zijnb weet ik niet hoeveel die is.

je kan wel heel veel PK's hebben maar als je trekkracht 3x niks is heb je r nog niks aan.
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: -Jo- op 5 juni 2012, 19:37:57
En ik ben de kerstman, geloof je dat ook ?

*in een kat zit gewoon een soort steen, die kan je er zo uitmeppen
*kleppen anders stellen ? Vertel me even hoe, ik ben benieuwd !
*van 90 naar 136 pk ??? how-how-how !!!
*van 190 naar 233 top ??? Dus jij hebt variable bakverhoudingen ??? (how-how-how!!!)
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Xanquezer (Frank) op 5 juni 2012, 19:50:58
Albert, ik kon je makkelijk bij houden met 115 pk en 70 kilo sub en zooi achterin en ...en...en...

we reden wel is waar 200... maar goed, ik kon je makkelijk bij houden... (tussen de 120-200)

Zoveel pk winst heb je ook weer niet met dat soort dinger... (als kleppen stellen etc..)

hehe :)

Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Christian de Vriend op 5 juni 2012, 21:41:20
@Albert001 Als jij op een testbankmeeting die resultaten hebt,met enkel die aanpassingen met een 1,6e,dan krijg jij een nieuwe megane RS van me.
never never nooit dat jij dat haalt met enkel die aanpassingen.

Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Xanquezer (Frank) op 5 juni 2012, 21:57:42
Net zoals mn turbo fan... op een hdd motertje... 1pk! winst  1 !!!  :O  (alleen lage toeren 1000 +-)


ik heb kort geleden ook kleppen gestelt... geen vermogenswinst, wel een stillere motor (1 boutje/moetje los  ;(  )
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Paul op 5 juni 2012, 23:05:19
Citaat van: Albert001 op  5 juni 2012, 19:16:45
Ik heb zelf ook een 1.6e 8v uit 98 en heb dit zelf ook gedaan de top was rond de 190 km p/h en nu loopt hij op de navi rond de 233 km p/h dus dat is al een heel erg groot verschil.
Mijn kleppen zijn ook anders gesteld waardoor ik van standaard 90 pk naar de 136 pk ben gegaan incl de kat vervanger

Een keertje de bougiekabels inkorten, van is de vonk er sneller.  ;)
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: megcab2000 (Verkocht) op 5 juni 2012, 23:50:09

Als een auto snel aanvoelt is natuurlijk lekker, maar zoals je wel leest van een Jo en Paul ,de mannen met tuningkennis, kan het onmogelijk kloppen.

Vroeger heb ik hier - geen Renault - m'n auto's vaak laten tunen en hij haalde er altijd het maximaal mogelijke uit.
Hier bijv. een 145 1.6e 8v welke best vergelijkbaar is met de jouwe. Uit 8v's en atmosferisch valt weinig te halen :
http://www.squadra-tuning.nl/autos/categorie/25/auto/13.html

Kijk op die site ook bij "Techniek" voor uitleg.

gr.
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: -Jo- op 6 juni 2012, 00:08:55
Citaat van: Paul v Dijk op  5 juni 2012, 23:05:19
Een keertje de bougiekabels inkorten, van is de vonk er sneller.  ;)

:p
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Christian de Vriend op 6 juni 2012, 00:16:11
Citaat van: Paul v Dijk op  5 juni 2012, 23:05:19
Een keertje de bougiekabels inkorten, van is de vonk er sneller.  ;)

Neem dan glasvezel,licht gaat nog sneller...  :q
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Renegade (Mark) op 6 juni 2012, 01:08:42
- Kop laten flowen,
- Orginele inspuiting eraf trappen en carbs/tb's zoeken die bij je inlaatkleppen passen (in geval van tb's een nieuw motormanagement zoals megasquirt oid.),
- Wildere nokkenstok,
- Evt. compressie wat omhoog als je NA wilt blijven rijden, zorg wel dat je nog RON98 kan tanken anders word het wel errug duur om m vol te gooien,
- Uitlaatspruitstuk samen met de rest van de uitlaat opmaat laten aanmeten voor je motor.

Als je dan nog geld in je beurs hebt weet ik het ook niet meer maar ver boven de 110/120pk zul je er niet mee komen :q
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Xanquezer (Frank) op 6 juni 2012, 12:12:52
Itb ers ??  ook een idee als je ruimte genoeg hebt :D
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: -Jo- op 6 juni 2012, 12:19:33
Citaat van: Renegade op  6 juni 2012, 01:08:42
- Kop laten flowen,
- Orginele inspuiting eraf trappen en carbs/tb's zoeken die bij je inlaatkleppen passen (in geval van tb's een nieuw motormanagement zoals megasquirt oid.),
- Wildere nokkenstok,
- Evt. compressie wat omhoog als je NA wilt blijven rijden, zorg wel dat je nog RON98 kan tanken anders word het wel errug duur om m vol te gooien,
- Uitlaatspruitstuk samen met de rest van de uitlaat opmaat laten aanmeten voor je motor.

Als je dan nog geld in je beurs hebt weet ik het ook niet meer maar ver boven de 110/120pk zul je er niet mee komen :q

te duur voor het weinige dat je krijgt (vind ik). Zuigers 1mm afdraaien (CR 9.0:1), std kop, turbospruitstuk en turbo, R21turbo injectoren en mapsensor, intercooler (21/traffic/oid). Zowieso ben je gebonden aan een std alone managment OF je hangt er een F7P (1.8-16v) in die je op elke straathoek vind. Je behoud de kabelboom en ecu van de F en er past een kant en klaar programma in van Fastchip. Zo heb ik er diverse rondcruisen, allemaal met om en bij de 200 wielpk's. Ander voordeel hierbij is, er is een gegoten turbospruitstuk voor te krijgen, dus geen geknoei met rvs scheurtoestanden.
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Christian de Vriend op 6 juni 2012, 15:06:03
als je toch persee gek wilt doen met een K7M dan is turbo toch
iets gemakkelijker naar mijn mening,spruitstuk zit aan de voorkant
en inlaat aan de achterkant,met overal ruimte genoeg voor een
haarfohn.

wat ik heb gezien (zeker in engeland) dat de inlaat beter aan de voorkant
kan zitten,zodat de rijwind geen heel traject moet afleggen.

kortom,bij alle 16v motoren (voor zover ik weet) zit de inlaat
aan de radiator kant.
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: MisterMike op 6 juni 2012, 18:13:37
Citaat van: Renegade op  6 juni 2012, 01:08:42
- Kop laten flowen,
- Orginele inspuiting eraf trappen en carbs/tb's zoeken die bij je inlaatkleppen passen (in geval van tb's een nieuw motormanagement zoals megasquirt oid.),
- Wildere nokkenstok,
- Evt. compressie wat omhoog als je NA wilt blijven rijden, zorg wel dat je nog RON98 kan tanken anders word het wel errug duur om m vol te gooien,
- Uitlaatspruitstuk samen met de rest van de uitlaat opmaat laten aanmeten voor je motor.

Als je dan nog geld in je beurs hebt weet ik het ook niet meer maar ver boven de 110/120pk zul je er niet mee komen :q


Ik heb een 1.6 8v.
mijn kop is niet geflowd , orginele inspuiting , niets aangepast bij de inlaatkleppen , geen wildere nokkenas , geen meer compressie maar toch zit ik nu al op de 115 / 120 PK ;)
dus het is zeker wel mogelijk..
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Paul op 6 juni 2012, 20:06:48
Laat de uitdraai maar zien dan   ;)
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Roadkill (Michiel) op 6 juni 2012, 20:30:13
Ach de nieuwe haring is weer binnen zie ik,genoeg sterke zeemans verhalen :D
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Stefan op 6 juni 2012, 22:09:20
ik zie dit topic weer uitdraaien op niks... :neen: (zoals gewoonlijk met dit soort topics)... :police:
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Roadkill (Michiel) op 6 juni 2012, 22:29:33
Nou na deze verhalen zit ik toch serieus te denken aan een motor swap,1.6 8v erin en 12 inch velgen met heeeel platte bandjes (en spacers van een cm of 15 anders passen die wielen niet) Dan denk ik dat ik me kilometer teller toch wel uitrij op top,win ik toch 70 km/u,op de kilometer teller. en als mijn baas dan ook nog eens de extra kilometers die ik per dag extra krijg op de teller gaat vergoedn,dan ben spekkoper toch???

Ok ff on topic nu: 20-30 pk extra kost gewoon heel veel aanpassingen,en geld. Dat krijgt je auto er echt niet zomaar bij...
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Christian de Vriend op 6 juni 2012, 23:03:47
Simpel,de 1,6e is een leuke motor om wat mee te doen,alleen moet je het doen voor het reargeren van de motor
en niet om de waardes,want 115 a 120 pk is met een 1,6 8v motor gewoon niet te behalen met standaard meuk.

Dus ook het verzoek van mij,laat die uitdraai maar komen!!

Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Renegade (Mark) op 6 juni 2012, 23:21:38
Citaat van: MisterMike op  6 juni 2012, 18:13:37

Ik heb een 1.6 8v.
mijn kop is niet geflowd , orginele inspuiting , niets aangepast bij de inlaatkleppen , geen wildere nokkenas , geen meer compressie maar toch zit ik nu al op de 115 / 120 PK ;)
dus het is zeker wel mogelijk..

Ik heb niets gepost van het aanpassen aan inlaatkleppen, toont weer direct aan dat je die pk's denkt gewonnen te hebben door er een open luchtfilter op te knallen en een steigerpijp onder de auto te lassen.

Met carburateurs (bijv. een bank van 4 stuks van een motor) wil je het liefste dat de diameter van de venturi van je carb. matcht met de diameter van je inlaatklep ;)
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: Christian de Vriend op 6 juni 2012, 23:25:59
Klopt,daar zijn ze al een tijd mee bezig in de motorcross sport.

Maargoed

laten we dit verhaal afronden,en de kroeg praat over vermogens naast ons leggen

Kevin heeft al een contact gelegt met mij voor eventuele onderdelen voor de 1,6e
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: megcab2000 (Verkocht) op 7 juni 2012, 00:11:35

Geef mij maar gewoon injectie hoor.
Heb vroeger vele oude Alfa's gehad met 4 carbs (2 dubbele webers of dellorto's) en die moesten regelmatig synchroon gesteld worden: 2 en dan die andere 2. Echt een klusje wat maar een paar monteurs met goed gehoor konden.
Met warm weer of klapperend vanaf de bergen liepen de bougies vet.
Wel een prachtig geluid  !-!

Toendertijd had een 2.0 8v met 4 carbs zo'n 130 pk, enkel met snelle nokkenassen kreeg je em dan sneller, maar dan liep ie weer beroerd stationair.
Ook een 5 1.4GTT (1986) had een carb dan icm turbo, ding startte nooit als ie even geparkeerd stond na rit (vapour-lock).

Geef mij maar injectie, doet het altijd zoals het moet.

gr.
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: -Jo- op 7 juni 2012, 00:13:45
eindelijk iemand die het snapt ! Itb's is leuk maar back in time ! Voor circuit (enkel) zou ik ze er ook op durven gooien.
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: megcab2000 (Verkocht) op 7 juni 2012, 00:35:58
(http://i47.tinypic.com/4ksom.jpg)

uit de oude analoge tijd en je ook nog gewoon echte rondjes op circuit Zandvoort kon rijden.

gr.
Titel: Re: vermogenwinst
Bericht door: -Jo- op 7 juni 2012, 09:09:20
ooit in een ver verleden een bx sport gehad, dubbel weber, zelfde drama.

Maar goed, ontopic ? Dat F7P verhaal hoeft echt niet duur te zijn op voorwaarde dat je zelf een beetje handig bent.
EhPortal 1.39.5 © 2025, WebDev