Renault Mégane Club

Mégane 2 Technisch 2002-2009 => [Mégane 2] Motorisch => Topic gestart door: snerpo op 11 april 2012, 18:30:56

Titel: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: snerpo op 11 april 2012, 18:30:56
Ik zou graag wat makkelijke al simpele ingrepen willen horen tot meer vermogen onderin?
Waarmee de betrouwbaarheid en de het verbruik niet ten nadelen komt....

Wie o wie zou me eraan kunnen helpen?

Ik heb een Megane 2 automaat. 1.6 16v..

Groetjes Willem..
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: ShiftGear ( Erwin de Rijke ) op 11 april 2012, 19:27:38
Andere inleg filter van BV: K&N of Green, en een Chiptunning is het makkelijkste, Eventueel andere bogie's voor een betere vonk.  !-!
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: Tedo op 11 april 2012, 20:26:22
Inlegfilter van K&N en chiptuning heb ik beide op mijn 1.6 16V. Maar het verschil is nauwelijks merkbaar. Auto zou ongeveer 10 pk en wat Nm koppel meer moeten hebben, maar ik heb het nooit laten meten. Verbruik is wel licht gedaald.
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: ShiftGear ( Erwin de Rijke ) op 11 april 2012, 22:30:23
10 PK is al erg veel voor een atmosferische motor vergeet dat niet! mensen staan soms raar te kijken als iemand die alles aan zijn auto kwa prestaties gedaan heeft en komt met een verhaal dat die er uiteindelijk 25 pk er uit heeft weten te persen.
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: Tedo op 11 april 2012, 22:40:40
Ik besef dat ook wel, en met de jaren lopen er ook wel wat paarden de stal uit, dus per saldo zit je dan weer op hetzelfde vermogen als waarmee de auto begon. Maar merken doe je het dus eigenlijk nauwelijks. Ook alleen een inlegfilter van Green of K&N niet trouwens. Alleen minimaal aan je verbruik. Voor echt verschil moet er een turbo opgeschroefd worden.
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: duckie1098 op 12 april 2012, 01:08:15
Gaan we het hebben over meer vermogen?
wat dacht je van, om te beginnen, blue-printen van je motor, kost je zo'n 20000 euro.
Andere nokkenasjes, andere, hogere, zuigers, chiptunen.En ja, dan heb je ook wat natuurlijk,maar wees eens eerlijk?Het streelt eigenlijk alleen maar je EGO en de staat iss er blij mee als je weer eens een kleine demonstratie geeft voor je vrienden of die ##### naast je eruit trekt voor het stoplicht.
ik heb, toevallig een 2 liter 16v maar gebruik ik dat beetje extra vermogen? Nee, niet echt.
Het rijdt, misschien wat soepeler maar het zuipt ook een beetje meer.Ik ben er blij mee en ja, ik laat mijn EGO ook weleens spreken.
Groeetsels,

Ben
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: BadEend op 12 april 2012, 02:04:58
De makkelijkste ingreep is een megane kopen met een 2 liter motor.  ;)
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: Jacques op 12 april 2012, 08:48:03
Ja, dat klopt en dan een F7R motor.
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: snerpo op 12 april 2012, 21:11:17
Een spaghetti spruitstuk? wat zijn de gedachten erover? ook de prijzen enz.. Hoe staat het dan met het verbruik ook bij normaal rijden?
En kan deze op de standaard uitlaat enz geplaatst worden? dus enkel de spaghetti spruitstuk plaatsen?
En ik vind ze niet na lang zoeken op Google voor de Megane 2 fase 2 1.6 16v uit 2005

En kwa een inlegfilter van K en N ik heb bij de Clio gemerkt dat de verwarming enkel later warm is? hoe kan dit? klopt dit?
en de motor leek meer te schokken..

Groetjes Willem
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: Christian de Vriend op 12 april 2012, 21:44:30
blue printen gaat wel geel ver,leuk als je een loterijtje wint,maar verder niet te doen,je kan echter de volgende dingen doen. (wat ik zelf ook groten deels heb gedaan)

4-2-1 spuitstuk
kat vervanger
sportuitlaat vanaf de kat verv.
dubbelmembraams instelbare benzinedruk regelaar
denzo iridium bougies (of andere bougies ngk of slitfire)
en een BMC luchtfilter

Wat ik niet heb,maar wel aan te raden is,een piggyback systeem,met je huidige ECU is vrijwel niks in te stellen,enkel de voor ontsteking,maar
alleen daarmee kom je er niet,met een piggyback systeen,wat tussen je ecu en de motor in komt,kan je alles instellen,en de gene van perfect power
hebben nog de mogelijkheid dat je met nos of turbo kan rijden,of zelf ingeval dat je dit nog niet doet,dat je je motor op 2 settings kan laten draaien
dat wil zeggen dat je 2 programmas in je piggyback kan hebben,1 voor zuinigheid,en 1 voor top vermogen,tussen deze 2 kan je moeiteloos schakelen.
en het belangrijkste,pas je iets aan aan de motor,dan hang je je laptop er aan,en pas je (of iemand ander) de instellingen zo aan.
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: Tedo op 12 april 2012, 22:05:34
Mijn chiptuning bestaat inderdaad ook uit een piggyback. Geen idee hoe je dat instelt trouwens.
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: Christian de Vriend op 12 april 2012, 22:59:00
is het luchtfilter het enig wat je hebt gedaan?wat is het merk van de piggyback

Op mn huidige gebakje zou ik er kwa waarder niet zo heel veel op vooruitgaan,maar men kon wel zeggen dat mn motor zich ander zou gaan gedragen
in de lage toeren heb mn koppel een kleine dip,dat zouden ze in een stijging kunnen krijgen,waardoor die beter zou reargeren.
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: Tedo op 12 april 2012, 23:19:55
 Dit is 'm (http://www.vtune.nl/tags/vtune-qpiggybackq-digitale-powerbox)
Is daar ter plekke geïnstalleerd, en na ongeveer twee weken zou alles zichzelf instellen.
Net daarvoor heb ik er een K&N vervangingsfilter ingezet. Meer heb ik niet gedaan, want ik hoef er geen scheurijzer van te maken.

Doel van dit alles was namelijk om de dip vlak na het optrekken in 1 te verminderen (of nog beter: helemaal niet meer te hebben). Deze dip is een Megane II kwaal, ongeacht het benzineblok wat erin zit (diesel weet ik niet).

De beste man vertelde dat de plaatselijke Kia dealer al hun demo's hiervan liet voorzien. Klaagde een Kia koper achteraf over gebrek aan vermogen/koppel, dan werd deze klant doorverwezen naar dit tuningbedrijf.
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: duckie1098 op 13 april 2012, 00:11:45
Het is dan wel geen F7r motor maar een F4R.Kan het ook niet helpen dat die erin zit maar het ding loopt goed dusssss..
ik wou ook persee een 2 liter omdat het toch wat extra geeft (en neemt).Maar ach, ik rij er maar zo'n 5000 kilometer per jaar mee dus da's te overzien.

groetsels,

Ben
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: Jacques op 13 april 2012, 10:59:23
Ik mis een woord NOKKENASSEN. Als je meer vermogen wilt met een niet turbo motor is de ademhaling heel belangrijk. Denk aan o.a. klepoverlap. Ja en dan komt het hele verhaal: poorten aanpassen, uitlaatsysteem en bij heel wilde nokkenassen de compressieverhogen. Uiteraard moet de boel dan wel weer gechipt worden.
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: duckie1098 op 14 april 2012, 00:00:34
Ennnnnnn, wat haal  je er uiteindelijk mee op de wal?Een motorblok wat (iets?) minder betrouwbaar is door de hogere kompressie en hogere verbrandingsdruk krijgt alles meer op zijn donder met name je krukaslagers , moelijker af te stellen (vaak loopt zo'n opgefokt ding alleen bij bepaalde toerentallen goed)hoger brandstof gebruik, vooral als je gaat praten over meer klepoverlap, sneller slijtende (standaard) koppelingsplaat enz...

Ben
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: ShiftGear ( Erwin de Rijke ) op 14 april 2012, 00:33:43
Jongens jongens, het lijkt wel of iedereen in de haren vliegt zodra er een atmosfeerische motor getuned word, zo van: alleen 2 liter blokken mogen worden aangepast? Liefst een turbo?
Kom op zeg een 1.6 16v van de megane 2 kan makkelijk 145 pk uitpersen! Ik ga dat bewijzen ook en dan hoop ik dat dit soort geblaaskaak afgelopen is, ben het een beetje beu!  >:(

Als ik de inlaatspruitstuk pak van de Twingo RS en een spaghetti uitlaatspruitstuk racekat monteer en de midden demper weg laat dubbele membraamse benzinedruk regelaar monteer en een piggyback in laat zetten en dan laat chippen ben ik al aardig op weg! Ow en snellere nokkenassen Hoef ik niet te hebben, hou niet van een onregelmatig lopende motor.

Gr.


Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: duckie1098 op 14 april 2012, 00:57:58
Als je dat lukt met deze ingrepen dan moet je tuner worden voor je beroep.Ook ik weet wel dat er best nog wat uit een standaard motor te halen valt maar da's met jou ingrepen echt wel beperkt.En dit heeft niks met geblaaskaak te maken.het enige wat je kunt doen is de motor meer toeren laten draaien ofwel de toeren-begrenzer zo'n 500-1000 toeren later in laten grijpen en dan zorgen dat je motor ook die toerentallen kan halen in de hoogste versnelling en inderdaad kom je dan wel een eindje met een meer open uitlaat (geen kat en middendemper)een opener luchtfilter en aanpassingen aan je injectie maar 145 pk uit een 1.6 met deze ingrepen??Wat dacht je van geen enkele overgang of rand in je inlaat traject na de gasklep?da´s dus echt handwerk he en simpel te doen met een dremel.Inlaattraject niet gladmaken he.

succes en ik ben benieuwd,

Ben
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: duckie1098 op 14 april 2012, 01:00:22
Waarom een spaghetti uitlaat/spruitstuk trouwens?wat is de meerwaarde daarvan?Alleen voor de leuk haal je er niks mee op de wal hoor.

Ben
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: duckie1098 op 14 april 2012, 01:08:20
owww ja, en als het summum wilt:Een 600cc standaard motorfiets levert zo'n 125pk.Als je hem blueprint pers je er zo'n 150 a 160 pk uit.maar kijk dan niet meer naar de betrouwbaarheid.Een 1000cc motorfiets levert standaard zo'n 190 pk en blijft gewoon heel.

groetsels,

Ben
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: Christian de Vriend op 14 april 2012, 02:21:16
Citaat van: Tedo op 12 april 2012, 23:19:55
Dit is 'm (http://www.vtune.nl/tags/vtune-qpiggybackq-digitale-powerbox)
Is daar ter plekke geïnstalleerd, en na ongeveer twee weken zou alles zichzelf instellen.
Net daarvoor heb ik er een K&N vervangingsfilter ingezet. Meer heb ik niet gedaan, want ik hoef er geen scheurijzer van te maken.

Doel van dit alles was namelijk om de dip vlak na het optrekken in 1 te verminderen (of nog beter: helemaal niet meer te hebben). Deze dip is een Megane II kwaal, ongeacht het benzineblok wat erin zit (diesel weet ik niet).

De beste man vertelde dat de plaatselijke Kia dealer al hun demo's hiervan liet voorzien. Klaagde een Kia koper achteraf over gebrek aan vermogen/koppel, dan werd deze klant doorverwezen naar dit tuningbedrijf.


auw,als ik dat merk Vtune zie,krijg ik de kriebels,en gaan mn haren overeind staan,
mijn advies is,zet je auto op de testbank.

waarom zeg ik dit?niet om jou lekker bang te maken,of te zieken,maar meer uit ervaring.
Ongeveer 7 jaar geleden ben ik in goes dynomeeting gaan bijwonen,en sinds 2a3 jaar help ik
mee met de organisatie ervan,elke keer,maar dan ook elke keer als er een renault op de
bank stond die van vtune af kwam,dan was er wel iets mee,in het ergste geval stond de motor
te pingelen als een gek,of had iemand met een meg rs 225 600€ neergelegd voor een afstelling
maar na de test bleek die zo goed als orgineel vermogen te hebben (daar gaat dan je 600€)

afhankelijk van waar je woont (reistijd) ben je 30€ voor een test kwijt,en weet je precies
of er eventueele problemen zijn,je wilt sirieus niet blijven rond rijden met een motor
die pingelt (in het ergste geval)
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: Tedo op 14 april 2012, 08:56:09
Bedankt voor de waarschuwing! Ik moet zeggen dat ik er nog geen nadelige gevolgen van heb ondervonden. Wanneer zouden die problemen zich moeten openbaren? Want hij zit er al een hele poos in (1,5 jaar zeker). Goed, ik heb dat probleem met de nokkenassensor onlangs gehad, maar dat had Jeremy (zonder piggyback) ook. En zelfs in iets ergere mate.

Neemt niet weg dat hij wel een keer de rollenbankbank op mag. Op welke doel jij met € 30,-? Want ik heb begrepen dat zo'n test doorgaans veel duurder is. Of is dat op die meeting in Goes?
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: ShiftGear ( Erwin de Rijke ) op 14 april 2012, 09:03:33
Citaat van: duckie1098 op 14 april 2012, 00:57:58
Als je dat lukt met deze ingrepen dan moet je tuner worden voor je beroep.Ook ik weet wel dat er best nog wat uit een standaard motor te halen valt maar da's met jou ingrepen echt wel beperkt.En dit heeft niks met geblaaskaak te maken.het enige wat je kunt doen is de motor meer toeren laten draaien ofwel de toeren-begrenzer zo'n 500-1000 toeren later in laten grijpen en dan zorgen dat je motor ook die toerentallen kan halen in de hoogste versnelling en inderdaad kom je dan wel een eindje met een meer open uitlaat (geen kat en middendemper)een opener luchtfilter en aanpassingen aan je injectie maar 145 pk uit een 1.6 met deze ingrepen??Wat dacht je van geen enkele overgang of rand in je inlaat traject na de gasklep?da´s dus echt handwerk he en simpel te doen met een dremel.Inlaattraject niet gladmaken he.

succes en ik ben benieuwd,

Ben

ooit een twingo RS gezien en gekeken wat voor een motor in ligt? daar ligt precies de zelfde motor in als wat in dat gebakje van mij ligt, alleen zit er hier een inlaatspruitstuk op waar meer lucht doorheen gaat en en een uitlaatspruitstuken gechipt door Renault zelf, voor de rest is de eco en onderblok zuigers enz... het zelfde.
ook ik kijk vaak mee in met de dyno dagen in Goes en heb goed geïnformeerd hier na.

Check wat site's hier over? google?
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: Tedo op 14 april 2012, 10:05:06
Dat blok ligt ook in de Clio III GT met 128 pk. In de racerij halen ze nog veel meer vermogen uit een 1.6 blok. De vraag is dan alleen: hoe lang blijft het heel? In de racerij een paar races. Hooguit. Maar voor je daily driver mag het wel iets betrouwbaarder zijn, toch?

Toch lijken de waardes van een Twingo RS, zoals Erwin stelt, mij wel haalbaar. Veel meer moet je denk ik niet willen. Dan kan je beter een 2.0 16V kopen (niet omdat alleen die goed te tunen zou zijn, maar door het standaard meer aanwezige vermogen/koppel en het totaal andere karakter van het blok) en daarmee verder gaan.
Titel: Re: Een makkelijke ingreep tot meer vermogen onderin? phase 2 1.6 16v..
Bericht door: duckie1098 op 14 april 2012, 14:46:00
Cilinderkop en alles ook hetzelfde?dan kan het misschien wel, ik heb geen idee wat erin zo'n clio ligt alleen weet ik dat het minder makkelijk is dan wordt gezegd en gedacht.Ik weet ook dat je met chip-tuning best wat kunt doen, maar dat houdt meestal op bij een betere afstelling (geen dipjes) en misschien wat zuiniger.En wat Christian zegt, gooi zo'n ding eerst eens op de dynobank en als je hem getuned hebt nog eens, dan zul je  merken dat je topvermogen niet echt heeel veel verschilt maar door de betere afstelling is het rijkarakter waarschijnlijk wel beter.

toch succes gewenst,

Ben
EhPortal 1.39.5 © 2025, WebDev