Hallo allemaal,
Ik ben Herman en ben nieuw hier.
ik heb me aangemeld omdat ik probleempjes heb met mijn auto.
Bij de koude start slaat hij wel aan, maar als ik dan weg wil rijden en geef wat gas, dan zakt het toerental.
Zo erg zelfs dat het rijden moeizaam gaat. Schokken en stoten. Als hij warm is, is er geen probleem.
Ik heb mijn BDP-sensor eraf gehaalt en het puntje onderop even schoon gemaakt.
Hij loopt nu stationair mooi rustig, maar het starten en het slechte lopen bij koude motor doet hij nog steeds.
Gasklephuis is gereinigd.
Het betreft een renault megane uit 2000 1.4-16v benzine
Ik weet het niet meer. kan iemand mij helpen?
Alvast bedankt!
Groetjes Herman
Smoorkleppenhuis schoon (laten) maken?
smoorkleppenhuis??
Waar zit die?
is het makkelijk te doen?
Even zoeken op het forum hier.
Smoorklephuis wordt ook wel gasklephuis genoemd. Schijnt goed zelf te doen te zijn mits je alles goed uitvoert. Doe je iets verkeerd, dan kan het goed mis gaan.
Ik zou het laten doen als je niet zeker weet dat je het zelf kan.
Of anders blijft de stappenmotor hangen. Die zit aan de achterzijde van het gasklephuis.
Deze is zwart gekleurd en zit met 2 boutjes vast.
Ok. gasklephuis heb ik laten reinigen.
en wat de stappenmotor betreft: kan ik die zelf schooonmaken of moet er een nieuwe op
Ik heb mijn stappenmotor schoongemaakt, en nu blijft hij stationair niet meer lopen.
slaat meteen af!!
Wat nu??
Nu ben ik helemaal niet technisch aangelegd, maar volgens mij is hierover wel wat terug te vinden in het forum.
Kan zijn dat 'ie al niet helemaal lekker was, en dat je 'm met schoonmaken helemaal stuk gemaakt hebt.
Ik zou er toch door een professional naar laten kijken voor er meer stuk gaat.
bij het heen en weer bewegen van de stappenmoter trok ik dat pinnetje eruit :?
misschien is dat het?
Volgens mij tijd voor een nieuwe...
heb inmiddels de renault dealer hier gebeld. en nu kom ik op 200 euro voor een nieuwe stappenmotor....
zijn die dingen allemaal gelijk? van een 1.6 past die ook op een 1.4?
dat komt omdat die dingen niet los te koop zijn je krijgt hem dan met gasklephuis.
Zou gewoon even op de sloop andere halen is wat goedkoper.
Heb hem er nu inmiddels weer in. loopt goed tot nu toe. stationar ook, maar denk toch dat er een nieuwe in moet..
Weet natuurlijk niet wat hij met koude motor doet.
Volgens mij heb ik er los 75euro voor betaald voor een nieuwe bij de Renault Den Bosch (Arend). Check even bij de Brezan of vergelijkbare zaken of even invullen hier: http://www.onderdelenlijn.nl/
Ik heb de auto vanmorgen gestart en hij zakt nog steeds in toerental als ik een klein beetje gas geef.
verder loopt hij goed.
Heeft dit echt wel met de stappenmotor te maken?
Groet Herman
Check de MAP sensor slang voor scheurtjes. Laat hem stationair lopen en beweeg dan de slang, kijk of hij dan uitvalt of dropt in toeren.
Al mee langs de garage geweest? Anders blijft het slechts gokken op deze manier (niemand hier kan daadwerkelijk onder je motorkap kijken).
stappen motor regelt stationair toerental als deze de motor stationair op toeren houdt bij byv inschakelen groot licht blower aan achterruit verwarming dus wisselende belasting stationair kan je deze uitsluiten ,eerst maar een keer resetten Nachtje accu los volgende morgen accu er weer op starten zonder gas geven verbruikers aanzetten
dit eerst proberen kost niets vaak groot plezier, Mapsensor slangetje controleren eerst natuurlijk (de kans dat hij mooi stationair loopt 700 800 toeren is niet groot met lekke vacuum slang maar toch)
stappen motor ongeveer 60 euro nieuw bij veam
Ik ben ermee naar de garage geweest.
Daar dachten ze dat het aan het gasklephuis lag. Die is gereinigd.
merk er verder niks aan. Hij heeft af en toe van die momenten dat er niks aan de hand is.
kan ik met koude motor gewoon weg rijden zonder schokken, maar meestal loopt hij beroerd met koude motor.
Ik zal het eens gaan proberen om de mapsensor te bekijken. en misschien de accupolen eraf.
Waar zit die mapsensor eigenlijk?
bedankt alvast! :)
Hoe kan ik het beste mijn gasklephuis reinigen? En smoorklephuis is dat tevens je gasklephuis?
Ik heb er ook nog een gaskabel aan zitten. kom hier dus ook motoren tegen die dat niet meer hebben.
Heb je al een injectiecleaner in de tank gegooid. De k4 motoren zijn erg gevoelig voor vervuilde injectoren.
Stappenmotor kun je het beste op ebay.de bestellen als dat nodig zou zijn.
Gasklep huis klep open zetten met de hand (motor of kabel aandrijving maakt niet uit remmenreiniger en een doekje doen de rest als je hem
demonteert gaat het makkelijker evt kan het potmetertje dat de positie van de gasklep aan geeft ook een slecht stukje hebben map sensor is plastic doosje boven je rem bekrachtiger met snoertje en vacuumslang
ik kan de mapsensor niet vinden. verder heb ik de auto een reset gegeven.
Liep vanmorgen erg mooi met koude motor. geen toerental dat weg zakt en geen schokkende auto.
Misschien heeft het geholpen. zal anders nog eens spul door de benzine gooien. en gasklephuis reinigen.
tot nu toe alvast bedankt iedereen voor de hulp! :q
Check ook eens hier: http://www.meganeclub.nl/fora/index.php?board=70.0
Citaat van: testit op 7 augustus 2011, 17:23:15
map sensor is plastic doosje boven je rem bekrachtiger met snoertje en vacuumslang
Dat is bij de oude motoren wel zo, maar bij de 16v's zit hij rechtstreeks op het inlaatspruitstuk gemonteerd.
@ Herman Hoe heb je hem een reset gegeven, dat kan je nml niet zelf
Ik had een stukje gevonden hier op het forum over resetten.
accupolen eraf. los laten hangen. tegen elkaar houden.
daarna accupolen weer monteren. auto starten met alles aan. verwarming, radio, achterruitverwarming,
en 10min-15min laten lopen. schijnbaar wordt dan alles op nul gezet :?
Met de accupolen eraf word er niks gewist.
Met 10-15 min stationair laten draaien word de adaptieve waarde wel aangepast (indien nodig)
Dat resetten werkt wel degelijk maar dat had je zelf al gemerkt een nachtje is beter dan kort dat ontladen weet ik
niet bij nieuwere types (bv grandscenic) moeten de ramen en alles weer ingeleerd worden is dit wat minder practisch
Ik merkte vanmorgen wel degelijk verschil.
ik kijk morgen weer. als hij dan weer goed loopt is het voor mij klaar.
en anders dan nog een keertje een nacht de polen eraf.
@ testit, resetten gaat echt niet. neem dat maar van me aan.
Dat kwartiertje stationair lopen helpt wel.
ik ga deze week een nieuwe stappenmotor bestellen.
En ik ga het proberen met injector reiniger.
kijken wat dat uit haalt..
Niet goed dus?
nee. liep weer slecht.. maar in hoever heeft een stappenmotor ermee te maken dat mijn auto met koude motor slecht loopt.
als ik hem een paar minuten laat lopen is er niks aan de hand..
Hmm goede vraag. Hoe zien je bougies eruit? Apart dat het alleen met een koude motor is...
Dat is niet zo raar, zoals eerder aangegeven -> injectiecleaner
hoe mijn bougies eruit zien weet ik niet. kan ze er niet zo makkelijk uithalen. zitten diep weg.
Maar welke injectie cleaner kan ik het beste halen?
ik heb ooit eens in een ver ver verleden een paars busje gehaald.
en bij mijn vorige auto hielp dat niks.
Het is ook aan te raden (en stond dacht ik ook op de verpakking) om het minimaal 2x te gebruiken voor een goed effect
zijn ze echt vies,dan is een ultrasoon bad aan te raden,mening auto speciaal zaak heeft dat,voor 80 euro zijn ze echt schoon
ik geef toe,weer 80 euro,maar moet zeggen,ik heb het lang geleden een keer gedaan,en het hielp heel veel bij mij.
ok nou dan zal ik het eens gaan proberen.
kijken wat dat uithaalt
Ik heb nu dus injector reiniger in de tank.
moest de tank vol tanken en dan dat spul erbij doen..
merk nog niks. zal wel even duren denk ik.
Ik heb het eindelijk gevonden denk ik.
ik trok vanmorgen het stekkertje van de koelwater sensor los. startte de auto en die liep als een zonnetje. niet meer dat wegzakken in toeren.
druk ik het stekkertje er weer op loopt hij weer net zo slecht. dus die is overleden denk ik.
Bedankt voor de reacties!
Groet Herman
heerlijk dat motormanagement mooi dat het opgelost is
Laatste update!
Heb de auto bij de dealer staan, want het probleem is er nog steeds.
Het slecht starten enzo schijnt te worden veroorzaakt doordat de bougie gaten vettig zijn :huh:
De pakking van het kleppendeksel schijnt iets te zweten, waardoor er wat olie vrij komt..
tot slot van rekening is de poelie van de dynamo stuk!( Jullie hadden toch gelijk ) nieuwe poelie en multiriem.
Het vervangen van multiriem en poelie, uitlezen, schoonmaken van de bougiegaten, komt het op 400 euro!!
Hoop toch echt dat dit eerst het laatste is.. Want hij heeft me dit jaar al aardig wat gekost.
nou jah... l-
Niet om het een of het ander, maar bedoel je de Renault-dealer? Want ik denk dat datzelfde werk net zo goed & goedkoper kan bij een "normale" garagist... Da's tenminste mijn ervaring ;)
Mijn ervaring met de renault dealer is altijd prijzig geweest, me ouders hebben een vel satis en zij gingen na een dealer en daarna na een universele garagen (om het maar even zo te noemen) en waren de helft goedkoper uit ;).
dat deed ik ook altijd, maar ik kwam er met de"gewone" garage niet uit.
Dus ben maar naar de dealer geweest.
Kwam je er niet uit wat het probleem was, of prijstechnisch?
ik kwam er niet uit met wat het probleem was..
heb mijn auto terug nu. heb hem vanmorgen gestart en loopt nog steeds net zo slecht l-
toerental zakt in als ik gas geef. alleen met koude motor. als ik hem een paar minuten laat lopen, is er niks aan de hand.
ik zou niet weten waar het nu nog aan moet liggen. hij is gisteren uitgelezen bij de dealer, en geeft geen storing aan..
heb een nieuwe stappenmotor erop, gasklephuis gereinigd, spul door de benzine voor de injectoren, nieuwe temp. sensor.
en niks helpt!
Brandstoffilter..? Heb ik ooit een vreemd probleem in een Honda mee gehad. Gas geven = motor smoren. Brandstoffilter was nog origineel (ca. 11 jaar oud toendertijd), na vervanging probleem opgelost.
Brandstoffilter moet ook om de 60.000km worden vervangen!
doen ze dat niet standaard bij een beurt ofzo?
waar zit dit filter dan?
is die zelf te vervangen?
Weet ik niet of ze dat standaard vervangen (volgens mij niet). Brandstoffilter zit onder de auto, achteraan vlak bij de tank en is zelf te vervangen. Ziet er zo uit:
(http://www.mijnautoonderdelen.nl/uploads/images/00061/3611.jpg)
maar als je benzine filter vies is, dan moet hij met warme motor toch ook slecht starten?
http://www.megane-france.net/xoops/modules/smartsection/item.php?itemid=27
Misschien helpt dat wat (als je Frans slecht is, kun je google translate er op loslaten wellicht)
laatste staat van het verhaal...
ben ten einde raad... bij de dealer komen ze er niet uit. nieuwe bobines erop. gasklephuis los gehad en gereinigd.
nieuwe temp. sensor... niks helpt.
ik vermoed zelf dat het stekkertje op de sensor de boosdoener is. verkeerd signaal uitzenden naar de computer misschien??
als het buiten erg koud is ( vriezen ) loopt de auto als een zonnetje en is er niks aan de hand. dus denk toch dat het in zijn temperatuur zit. weet het niet meer....
als dit het niet wordt doe ik hem weg. heb er nu zoveel geld in gestoken, dat ik er nu flauw van ben..
groet. herman
Heb je het probleem inmiddels gevonden?
?
Ben benieuwd of je reactie zal krijgen Badeend..
Topic van 2011/2012 en Herman is voor 't laatst actief geweest in januari '13 :D
Het valt te proberen. :P
Misschien een idee om in de forumregels op te nemen om iemand die een topic start
met een probleem te verzoeken/verplichten om de oplossing te vermelden indien deze gevonden is.
Dan is deze informatie voor iedereen beschikbaar.
Mee eens, al is dat natuurlijk lastig te verplichten :D