Renault Mégane Club

Mégane 2 Technisch 2002-2009 => [Mégane 2] Overig => Topic gestart door: delmoral op 24 februari 2011, 17:03:21

Titel: Bewaartijd motorolie?
Bericht door: delmoral op 24 februari 2011, 17:03:21
De motorolie van Castrol EDGE 5w40 vol synt. wordt aangeraden door Renault voor de megane diesel.Te verversen alle 30.000km of jaarlijks.
In de auto shop ongeveer 80 euro voor 5 liter,op internet  50 euro en thuisgeleverd.
Bij diezelfde firma kan men een tonnetje kopen van 20 liter  voor 118 euro, eveneens thuisgeleverd.
Met 20 liter kom ik 4 jaar toe.
Volgens sommige bronnen  blijft die olie (gewoon afgesloten in de oliekruik) bijna onbeperkt goed.
Wat is uw mening hierover? 20 LITER KOPEN VOOR 118 EURO  OF  5 LITER KOPEN VOOR 50 EURO
Titel: Re:Bewaartijd motorolie?
Bericht door: Jacques op 24 februari 2011, 18:01:32
Je kunt het gerust een paar jaar bewaren.
Titel: Re:Bewaartijd motorolie?
Bericht door: Zakaria op 24 februari 2011, 21:56:47
Is het niet echter ELF voll syn. dat word aangeraden door renault. Ik had twee kannen van 5liter besteld via ebay vanuit duitsland voor 73euro.
Titel: Re:Bewaartijd motorolie?
Bericht door: delmoral op 24 februari 2011, 22:39:01
Bij de Castrol EDGE 5W40 staan de  2 codes van Renault 0700-0710.Ik ben dus van plan 20 liter te bestellen bij een Duitse internetfirma voor 118 euro all-in
Titel: Re:Bewaartijd motorolie?
Bericht door: Remko op 24 februari 2011, 23:10:02
bron is amt.

Motor- en transmissieoliën zijn in gesloten verpakking vrijwel onbeperkt houdbaar. Maar de kwaliteitseigenschappen zullen geen gelijke tred houden met de ontwikkeling. Een motorolie van tien jaar oud voldoet aan kwaliteitsnormen die ondertussen sterk verouderd zijn. Daarom is het beter zo'n motor- of transmissieolie voor andere doeleinden dan een automotor of transmissie te gebruiken.

Olie in bulktanks heeft in het algemeen een hoge omloopsnelheid. Toch is het ook hier van belang de tankontluchting in goede staat te houden en daarmee te voorkomen dat vocht en vuil met de olie in contact komen.

Bedenk wel dat als de verpakking in blik eenmaal open is, vocht een kans krijgt met de olie in contact te komen. Door temperatuurverschillen 'ademt' de lucht boven het vloeistofniveau en zal er tijdens afkoelen condens ontstaan. Afhankelijk van de gebruikte basisolie of het additief gaat er dan op den duur iets fout. Vandaar het advies geopende verpakkingen in blik niet meer te gebruiken. Verpakkingen met schroefdop of andere luchtdichte afsluitingen kunnen wel gedurende lange tijd worden bewaard. Houd echter niet langer dan vijf jaar aan om de eerder genoemde reden.
EhPortal 1.39.5 © 2025, WebDev