Renault Mégane Club

Mégane I Technisch 1996-2002 => [Mégane I] Motorisch => Topic gestart door: Frost_More op 6 maart 2010, 10:52:56

Titel: Shell V-Power
Bericht door: Frost_More op 6 maart 2010, 10:52:56
Goedemorgen,

IK heb even een klein vraagje ik heb afgelopen donderdag een Renault Megane Coupe gekocht uit 2001 en die kan ik zaterdag ophalen. Nu zat ik een beetje rond te kijken op internet en er gaan nogal wat verhalen over V-power.

Weet iemand toevallig of dat echt beter is voor de motor en die prestaties of is dit allemaal maar ###koek? Ik weet ook niet of dat ik überhaupt V-power mag tanken met de Megane?

Iemand ervaringen of meer info dat is altijd welkom natuurlijk!


Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Marius. op 6 maart 2010, 11:28:54
Ligt eraan hoeveel vermogen je auto heeft..
De nieuwere, hogere vermogens auto's word aangeraden V-power te tanken. Er is een verschil maar dit is niet te vergelijken met het prijs verschil.
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Frost_More op 6 maart 2010, 12:24:40
Mijn auto is een 1.4 16v met 95pk. Hij is van Oktober 2001. Is het prijsverschil het echt waard? meer vermogen langere levensduur van de motor etc of is dit te verwaarlozen bij de meerprijs?
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Benjamin Renon op 6 maart 2010, 13:50:07
Ik denk dat het met je Meg niet heel veel uit maakt. Je kan wel bijv een paar keer in de zoveel tijd achter elkaar v-power tanken en dan kijken of je verschil merkt. Merk je geen verschil dan weer 95 tanken.
Heb je bijv een Meg 2 RS dan is het wel aan te raden. (Als ik bij m'n evo (meer paardjes) kijk wordt 95 afgeraden en zou ik 98 moeten tanken. Als ik het echt juist zou doen zou ik in Duitsland RON 100 moeten tanken. Dan merk ik wel verschil in hoe de motor (lekkerder) loopt.)
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: A110 op 6 maart 2010, 14:51:39
Als ik jou was zou ik er gewoon euro95 ingooien loopt jou motor prima op.
Die "speciale brandstoffen" hebben meer nut voor prestatie motoren die lopen er inderdaad wat beter op.

Ik rij zelf in een 1.5 DCi 105pk en heb een tijdje BP ultimate diesel getankt ik ben er zeker niet zuiniger door gaan rijden zoals beloofd wordt. Sterker nog ik ben er juist onzuiniger door gaan rijden (1:17) en qua vermogen of prestatie's heb ik ook niks gemerkt.
Ik tank het nu alleen nog maar als ik een lange rit ga maken. Er zitten ook wat reinigende dope's in wat dan goed is voor mijn dieselsysteem.
Verder tank ik gewoon weer diesel waar ik normaal ook tankte bij zo'n onbemand tankstation en rijd weer keurig 1:19/20 zonder problemen.
Deze test en metingen zijn over dezelfde aantal tanken en rij condities gemeten.

Dus bespaar je je die hoge kosten en ga lekker euro95 tanken jou motor hoeft ook geen hoge prestatie's te leveren.

Gr. Jeroen


Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Frost_More op 6 maart 2010, 15:16:10
Ah ok bedankt voor de info, dan hoef ik in ieder gevoel niet duurder te tanken als dat nergens goed voor is.
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Flock op 6 maart 2010, 19:28:59
Weet niet waar je woont, maar als je net zoals mij vlak langs de Duitse grens woont kan je beter daar even gaan tanken.
Laatst was de V-Power daar zelfs net iets goedkoper, dan de 95 hier in Nederland!
Zelf heb ik een Megane van 2000..aangezien dit een IDE is werd mij toch al aangeraden om V-power te tanken..
Heb vanaf aanschaf niks anders getankt en dus niet anders gewend, over het verschil kan ik dus niks zeggen..

Maar goed, in Duitsland ben je soms goedkoper uit, en je hebt V-Power..  !-!
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Stefan op 6 maart 2010, 20:04:36
Ik tank altijd V-power met mijn auto.
Hij loopt er lekker op, volgens mij wel iets beter dan normale euro95, maar da's misschien een gevoel...
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Frost_More op 7 maart 2010, 01:31:15
Nee ik woon in Brabant bij Breda dichtbij België weet niet wat de prijs daar is en of dat ze het eventueel wel verkopen. Ga morgen die kant op dus dan zal ik wel even kijken.
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: boertje (Sander) op 7 maart 2010, 17:46:20
En anders kan je altijd nog octaan booster erbij doen.

http://www.wynns.nl/Index.php/nl/x/30?cId=24&bId=438
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: ForzaMollie op 8 maart 2010, 07:38:31
Heb ooit een tv programma gezien (op discovery?) waar ze de werking van de "speciale" brandstoffen testten. Normale auto's was niets te merken, slechts bij auto's met flink wat vermogen (een impreza vlgs mij) was er een verschil merkbaar.

Ik heb zelf wel de ervaring dat mijn dieseltje op V-power wat soepeler loopt, na een koude start dan. Maar geen verschil in verbruik (ook niet met de fuelsave die ik er nu in gooi trouwens :S)
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: RobScénic op 8 maart 2010, 09:08:58
Was bij 5th Gear ja.
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: arend-wim op 8 maart 2010, 11:59:45
Ik heb ervaring met BP ultimate. Bij mijn vorige auto scheelde het verbruik zo'n 2 km per liter (van 1: 12,5 naar 1: 14,5 een Ford Mondeo Wagon 1.8I uit 1999).
Bij mijn Mégane 2 GT uit 2005 met een 1,6-16v motor merk ik een verschil van 0,5 liter per 100 km. Bij een 60 liter tank maakt het dat je qua kosten even duur uit bent, maar je gebruikt minder brandstof en dus minder uitstoot.
Qua rijden merkte ik bij de Ford wel verschil, bij Renault niet. Dat komt ook door een heel ander motor gedrag (Renault is een stuk feller!) en ook door mijn suffe rijgedrag. Bij de Ford viel mij op dat BP Ultimate op de lagere toeren wat makkelijker liep. Ik kan het alleen niet hard maken met cijfers (harder optrekken of doortrekken). Maak voor jezelf een goede overweging wat je het waard vindt.
Vergeet niet dat in V-Power of in Ultimate stoffen zitten die de cilinders reinigen en bij een oudere auto is dat nooit weg. Vroeger gingen ze motorblokken "schoonbranden" door er een tijdje volgas mee te rijden. Dat hoeft dus met deze brandstoffen niet. Ga gewoon om de paar maanden een maandlang dit soort brandstoffen tanken. Je wordt er niet slechter van.
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Frost_More op 8 maart 2010, 18:52:00
Hem ja dat is waar natuurlijk, denk dat ik de eerste maanden eerst maar 95 tank zodat ik een beetje een gemiddeld verbruik heb en daarna een paar x V-Power ga proberen om te zien of dit daadwerkelijk verschil maakt.
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Nick Mattheus op 8 maart 2010, 19:32:14
Enkel bij de 2.0l IDE zou V-power niet slecht zijn.
Hier wordt het zelfs aangeraden omdat V-power het motorblok "properder" houdt.

Ikzelf tank met mijn 1.6l 16V altijd bij Esso, wel de 98 en niet de 95 en heb nog nooit problemen gehad met vervuiling in de motor, in tegenstelling tot sommige andere. :?
Ben er wel niet kwaad voor natuurlijk. :D
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Frost_More op 8 maart 2010, 22:34:07
Ben toch een beetje aan het twijfelen geraakt haha. Moet nog eventjes goed afwegen over hoe of wat dan...
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: RobScénic op 9 maart 2010, 09:05:51
Overigens werd in het filmpje van 5th gear aangeraden om BP ultimate links te laten liggen. Waarom? De V-Power was nogal wat goedkoper dan de ultimate, terwijl de V-Power nogal wat meer winst liet zien.
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: duckie1098 op 13 maart 2010, 01:48:43
dames en Heren,

V-power in een:
peugeot 106 oud type scheelde ongeveer 3 kilometer op een liter dus positief.
Fiat palio 1.6 geen verschil
Yamaha R1 2004 (dus zo'n 170 pk kanon) geen verschil
honda cb1300 geen verschil

maar in de tijd van dat peugeotje, 2002. was de v-power van shell heeeel anders van samenstelling dan nu.


kijk alleen maar eens naar het octaan getal hier in nederland en in duitsland van v-power.

meer weet ik er niet van, alleen dat het hier in nederland duurder is dan 95 maar of het (nog steeds werkt) als in 2002 ?????


groetsels,

Ben
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Flock op 22 maart 2010, 19:26:19
Citaat van: Nick Mattheus op  8 maart 2010, 19:32:14
Enkel bij de 2.0l IDE zou V-power niet slecht zijn.
Hier wordt het zelfs aangeraden omdat V-power het motorblok "properder" houdt.


Heb zelf een IDE en tank niet anders, alleen in Duitsland hebben ze 2 verschillende, de 95 v-power en de 100 Racing..
Wat is die 100? is dat dan nog beter voor mijn IDE?
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Benjamin Renon op 22 maart 2010, 19:56:28
100 Racing is vooral bestemd voor de performance wagens. Dan oa de Porches, Mercedes AMG's, BMW M series en af en toe een verdwaalde Evo. ;)
De prijs was toen ik het de laatste keer tankte wel aardig hoog.
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Stefan op 22 maart 2010, 21:00:59
"100" is gewoon simpelweg benzine met helemaal GEEN LOOD erin.
Euro 95 is namelijk dus niet geheel loodvrij.
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Paul op 22 maart 2010, 21:13:07
Heeft niks te maken met lood, is de klopvastheid van de benzine.

http://nl.wikipedia.org/wiki/Klopvastheid
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Stefan op 22 maart 2010, 21:27:31
Okee, ik heb altijd het idee gehad dat het het loodgehalte in de benzine aangaf.
Weer wat geleerd dus Y !-! :)
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Flock op 23 maart 2010, 06:59:37
Omschrijving is me duidelijk middels de link, maar nu weet ik nog niet of het beter is voor mij IDE ;) de prijs stond gisteren gelijk aande gewone 95 hier! Dus als het beter gooien we die er de volgende keer in!
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Flock op 23 maart 2010, 13:08:54
Citaat van: -KJ- op 23 maart 2010, 11:11:32
Het voordeel van V-Power is vooral het reinigende bestanddeel erin. Het verschilt enorm per auto of je er ook minder door gaat verbruiken.
Ik ken een rijschool met een stuk of 10 Opel Corsa CDTI's. Die hadden heel veel problemen met o.a. de EGR-kleppen, die zaten om de haverklap vast. Sinds ze op V-Power zijn overgestapt is het probleem verdwenen. De roetvorming is enorm afgenomen waardoor de kleppen niet meer vast gaan zitten.
Maar zo is iedere auto anders.

Het minder verbruiken is voor mij niet echt van belang, waar het mij eerder om gaat is dat die EGR achoon blijft ende rest van de vervuiling in het motorblok tegen te gaan!
En aangezien het autootje van mij er "bekend" om staat dat die EGR-klep snel vast gaat zitten gaan we dus over op de 100 !-!
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: RobScénic op 23 maart 2010, 17:43:17
Heb je een IDE dan? Altijd V-power tanken...
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Flock op 24 maart 2010, 18:47:15
Zie handtekening ;) maar goed, tankte altijd al v-power maar dan wel de 95! Dus vandaar m'n vraag of de 100 nog beter zou zijn voor m'n IDE-tje..
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Stefan op 24 maart 2010, 21:39:00
Uiteindelijk wel dus dan ja... Y
Maarja, waar kan je nou nog 100 tanken..???
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Robin op 24 maart 2010, 21:50:33
Ik tank altijd Euro 98 met mijn auto :) Euro95 mag wel :P Maar mijn gevoel zegt 98 :P
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: boertje (Sander) op 24 maart 2010, 21:56:55
Dan kom je dus gewoon bij de octaan booster.
http://www.wynns.nl/Index.php/nl/x/30?cId=24&bId=438
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Stefan op 24 maart 2010, 22:00:42
Ik tank altijd V-Power of 98 met mijn auto.. Y
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Dennis Postma op 25 maart 2010, 09:19:00
Of 100.  ;) :D
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Benjamin Renon op 25 maart 2010, 10:29:57
Ik tank geen v-power. Volgens diverse bronnen binnen de evo club is v-power geen 98, maar 97 (of iets lager). Voornamelijk komt er BP Ultimate in volgens hun is dit wel 98. De keren dat ik bij onze oosterburen ben komt er lekker 100 in.
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Stefan op 25 maart 2010, 12:33:58
Citaat van: Dennis Postma op 25 maart 2010, 09:19:00
Of 100.  ;) :D

of 100 ja....... :D :D
Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Flock op 25 maart 2010, 12:34:20
Citaat van: Stefan op 24 maart 2010, 21:39:00
Uiteindelijk wel dus dan ja... Y
Maarja, waar kan je nou nog 100 tanken..???

Im Deutschland ;) +/- 5 Km bij mij vandaan..

Titel: Re: Shell V-Power
Bericht door: Stefan op 25 maart 2010, 12:35:00
oja, precies ja...
Da's mooi dan ja Y :)
EhPortal 1.39.5 © 2025, WebDev